طراحی گرافیک یا Graphic Design چیست؟

طراحی گرافیکی یک هنر دستی است که در آن متخصصان محتوای تصویری برای انتقال پیام ها ایجاد می کنند.

با استفاده از سلسله مراتب بصری و تکنیک های صفحه آرایی ، طراحان از تایپوگرافی و تصاویر برای برآوردن نیازهای خاص کاربران و تمرکز بر منطق نمایش عناصر در طرح های تعاملی و برای بهینه سازی تجربه کاربر استفاده می کنند.

طراحی گرافیکی یک هنر باستانی است و قدمت هیروگلیف های مصری به نقاشی های غار حداقل 17000 ساله دارد.

این اصطلاحی است که در صنعت چاپ 1920 ایجاد شد.

این مجموعه فعالیتهای مختلفی از جمله ایجاد لوگو را پوشش می دهد. طراحی گرافیکی به این معنا به جذابیت و بازاریابی مربوط می شود.

طراحان گرافیک با استفاده از تصاویر ، رنگ و تایپوگرافی بینندگان را جذب می کنند. با این حال ، طراحان گرافیک که در زمینه طراحی تجربه کاربری (UX) کار می کنند باید انتخابهای سبکی را در مورد ، مثلاً مکان تصویر و فونت با رویکردی انسان محور توجیه کنند.

این بدان معناست که شما باید بر کاربران خاص خود تمرکز کنید-و سعی کنید بیشترین همدلی را با آنها داشته باشید ، در حالی که طرح های زیبا و قابل استفاده ای ایجاد می کنید. زیبایی شناسی باید به یک هدف خدمت کند – در طراحی UX ما هنر را به خاطر هنر خلق نمی کنیم.

بنابراین ، طراحان گرافیک باید به سمت طراحی بصری بروند. هنگام طراحی برای UX ، شما باید:

معماری اطلاعاتی طرح های تعاملی خود را در نظر بگیرید تا از دسترسی کاربران مطمئن شوید.

از مهارت های طراحی گرافیکی برای ایجاد اثری استفاده کنید که کل تجربه کاربر ، از جمله توانایی پردازش بصری کاربران را در نظر بگیرد.

به عنوان مثال ، اگر یک برنامه تلفن همراه خوشایند نتواند با چند کلیک انگشت شست ، آنچه را که نیاز دارند به کاربران ارائه دهد ، طراح/برنامه های آن نمی توانند طراحی گرافیکی را با تجربه کاربر هماهنگ کنند. محدوده طراحی گرافیکی در UX ایجاد طرح های زیبایی را پوشش می دهد که کاربران برای آنها بسیار لذت بخش ، معنی دار و قابل استفاده هستند.

دیدگاه ها

سهیل پروازی

عالی بود، اما به نظرم میشه کامل ترش کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *