کیک سیب بدون فر

کیک سیب بدون فر

طرز تهیه کیک سیب بدون فر به روش خانگی توضیح بدین؟

پردیس سالاری Answered question 1 آبان 1400
1

کيک سيب يک کيک بسيار خوشمزه است که با مواد کيک و سيب تازه تهيه مي شود. دستور پيش رو طرز تهيه کيک سيب در قابلمه و روي گاز بدون فر است که در زمان کم بسيار ساده و راحت تهيه مي شود. سيب يک ميوه مقوي و سالم است که در کيک طعم خوبي بوجود مي آيد. اين کيک، مزه پاي سيب موجود در بازار را دارد. و مي توان به عنوان عصرانه در کنار چاي يا قهوه سرو نمود.

مواد لازم کيک سيب بدون فر

تخم مرغ  ۱ عدد
شکر  ۳ قاشق غذا خوري
وانيل   کمي
نمک  ۱ پنس
شير   نصف ليوان
روغن  يک چهارم ليوان
آرد   ۱ ليوان
بکينگ پودر  ۱ قاشق چاي خوري
سرکه سفيد   ۱ قاشق غذا خوري
شکر  براي کف قابلمه ۲ قاشق غذا خوري
سيب  ۲ عدد

طرز تهيه کيک سيب بدون فر

مرحله اول
براي تهيه کيک سيب خوشمزه بدون فر در ابتداي کار، يک کاسه بزرگ برداشته و تخم مرغ را درون آن مي شکنيم. سپس شکر و وانيل را به آن اضافه کرده و با همزن دستي مخلوط مي کنيم. سپس نمک و شير و روغن را اضافه مي کنيم.
مرحله دوم
حالا به خوبي هم مي زنيم تا مخلوط يک دست شود. آرد و بکينگ پودر را اضافه کرده و با هم مخلوط مي کنيم. سرکه را به مواد کيک اضافه کرده و مجدد با هم مخلوط مي کنيم. سپس دو سيب را به صورت حلقه اي با پوست برش مي زنيم.
مرحله سوم
با استفاده از رينگ يا کاتر يا هر وسيله ديگري وسط سيب ها را برش مي زنيم. يک قابلمه يا تابه برداشته و کف آن را با کمي روغن چرب مي کنيم. شکر را کف قابلمه مي پاشيم. سيب ها را کف ظرف مي چينيم و مايه کيک را روي آن مي ريزيم.
مرحله چهارم
در اين مرحله دم کني روي در قابلمه گذاشته و درب ظرف را مي بنديم و روي شعله پخش کن مي گذاريم تا ۲۰ دقيقه با حرارت ملايم بپزد. در ادامه براي اينکه متوجه شويم کيک به طور کامل پخته است، با يک سيخ چوبي کيک را امتحان مي کنيم.
مرحله پنجم
اگر چيزي به سيخ نچسبيد با استفاده از يک بشقاب کيک را برگردانده و دوباره به قابلمه يا تابه اضافه مي کنيم و ۵ دقيقه ديگر نيز زمان مي دهيم با درب باز آن طرف کيک نيز برشته شود. سپس در ظرف مناسب قرار داده و روي سطح را با پودر قند تزيين مي کنيم.

پردیس سالاری Changed status to publish 1 آبان 1400
1
You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.