علت قطعی‌های زیاد و مکرر اینترنت +ADSL2 چیه؟

علت قطعی‌های زیاد و مکرر اینترنت +ADSL2 چیه؟

دیگه خیلی اینترنت داغون شده، علت قطعی‌های زیاد و مکرر اینترنت +ADSL2 چیه؟

از ماست یا شرکت ارائه دهند یا باز لنگر کشتی به فیبر نوری گیر کرده 🙂

میترا جوانمرد Answered question 15 آبان 1400
1

قطع شدن سرویس به صورت پی در پی از سه عامل اصلی ناشی می‌شود:
مشکل قطعی یا نویز روی خط تلفن و یا اتصالات غیر استاندارد آن
در اولین گام از صحت و کیفیت بوق تلفن اطمینان حاصل کنید تا مشخص شود خط قطعی فیزیکی نداشته باشد. در صورت وجود نویز شنیداری یا قطعی حتی در صورتی که مودم خاموش است، مشکل را روی سیم کشی داخلی خود پیگیری کنید. (بررسی سیم‌ها، سوکت‌ها، تست از سر خط، پیگیری با شماره تلفن ۱۱۷ و …)
اگر کیفیت مکالمه صوتی خط مناسب است و قطعی ندارد از ترتیب صحیح اتصالات اطمینان حاصل کنید.
در صورت عدم رفع مشکل با شماره پشتیبانی شرکت ارائه دهنده اینترنت در تماس باشید.
مشکل در مودم قرار داده شده بر روی خط ADSL از جمله عوامل دیگری ست که می تواند باعث افت کیفیت سرویس بر روی خط شود. برای حل مشکلات احتمالی پیشنهاد می‌شود که حتما نرم افزار موجود بر روی مودم خود را به روز نگه دارید. برای به روز رسانی مودم های ZyXEL می توانید به سایت اون شرکت که اینترنت میده مراجعه کنید.
وجود ویروس بر روی کامپیوتر و یا شبکه مشترک می‌تواند. موجب به وجود آمدن این مشکل شود. ویروس می‌تواند عواملی مانند ارسال/دریافت بی‌‌دلیل دیتا و در نتیجه اشغال شدن پهنای باند، قطع و وصل شدن مکرر و مشکلات دیگر شود. یکی از راه‌های تشخیص ویروس در هنگام استفاده از اینترنت استفاده از دستور netstat-on است. این دستور باید در محیط command prompt اجرا شود.
توجه: برنامه‌های p2p از سرورهای شخصی افرادی که در آن شبکه عضو هستند، استفاده می‌کند و ممکن است در همان زمان فردی از همان شبکه در حال برداشت اطلاعات از رایانه شما باشد. به همین دلیل موجب می شود که کیفیت سرویس اینترنت کاهش یابد. بنابراین سرعت سرویس هرگز با این گونه برنامه‌ها (ایمیول، ای دانکی، کازا) سنجیده نمی‌شود.

میترا جوانمرد Answered question 15 آبان 1400
0
You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.