طارمی و اسکوچیچ دقیقا چه مشکلی دارند؟

طارمی و اسکوچیچ دقیقا چه مشکلی دارند؟

دعوت نکردن مهدی طارمی از تیم ملی فوتبال ایران توسط دراگان اسکوچیچ چرا و چگونه؟

اونم در آستانه بازی با لبنان و امارات؟!

سهیل پروازی Selected answer as best 22 آبان 1400
5

من این متن رو از خبر ورزشی برداشتم که به نظرم کامل به موضوع و حاشیه های بین طارمی و اسکوچیچ پرداخته:

اتفاق نگران کننده برای تیم ملی فوتبال ایران که کمتر کسی تصورش را می‌کرد در آستانه بازی‌های حساس با لبنان و سوریه در نهایت رخ داد و مهدی طارمی مهاجم گلزن و توانمند تیم پورتو به اردوی تیم ملی دعوت نشد.

تصمیم جدید و جنجالی دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی تحلیل‌ها و بازتاب‌های مختلف و بسیاری را در پی داشته است و به نظر می‌رسد این تحلیل‌ها تا سالیان سال ادامه داشته باشد.

شروع جنجال با اظهارات اسکوچیچ

شاید زمانی که دراگان اسکوچیچ مصاحبه‌ای را با سایت vecernji کرواسی انجام می‌داد، تصور نمی‌کرد اظهاراتش چنین جنجالی به پا کند و حتی سرنوشت تیم ملی ایران را تحت تاثیر خود قرار بدهد.

اسکوچیچ در بخشی از مصاحبه خود با این رسانه از لژیونرهای بزرگ ایران از جمله سردار آزمون و مهدی طارمی و نقش آنها در تیم‌های باشگاهی خود تمجید کرد.

وی سپس در پاسخ به این سئوال که «تفاوت لیگ ایران و کرواسی را چگونه توصیف می‌کنید؟» گفت: فوتبالیست‌های ایرانی به لحاظ تکنیکی و فیزیکی قدرتمند هستند و در سطح رشک برانگیزی قرار دارند.

چیزی که آنها فاقدش هستند و من در آن جای پیشرفت می بینم، توانایی تاکتیکی است. بازیکنان ایران هنوز در توانایی تاکتیکی آن‌قدرها خوب نیستند ولی در بلند مدت می‌توان آن را به آنها آموخت.

بیشتر اروپایی‌ها از نظر تاکتیکی منظم بوده‌اند و از آنجا که ایران بازیکنان بیشتری در باشگاه‌های اروپایی دارد، این امر به آرامی در حال تغییر است.

پردیس سالاری Answered question 19 آبان 1400
4
You are viewing 1 out of 5 answers, click here to view all answers.