طارمی و اسکوچیچ دقیقا چه مشکلی دارند؟

طارمی و اسکوچیچ دقیقا چه مشکلی دارند؟

دعوت نکردن مهدی طارمی از تیم ملی فوتبال ایران توسط دراگان اسکوچیچ چرا و چگونه؟

اونم در آستانه بازی با لبنان و امارات؟!

سهیل پروازی Selected answer as best 22 آبان 1400
5

سرپرست تیم ملی: مشکلات حل می‌شود

مجتبی خورشیدی سرپرست تیم ملی فوتبال هم حدود یک هفته پیش به سئوالات خبرنگاران درباره اختلافات ایجاد شده در تیم ملی پاسخ شفافی نداد و گفت: «حل می‌شود! اینها مسائل درون خانوادگی تیم است و مشکلی ندارد و انشاءلله رفع می‌شود.»

طارمی وساطت هاشمیان و باقری را هم رد کرد؟

در همین ارتباط بعضی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند دراگان اسکوچیچ برای رفع مشکلات تماسی با مهدی طارمی گرفته است تا شخصاً با او گفتگو کند اما طارمی پاسخ این تماس را نداده است. در ادامه اسکوچیچ از وحید هاشمیان و کریم باقری، مربیان تیم ملی می‌خواهد با طارمی تماس بگیرند تا به این مشکلات پایان بدهند. با این حال طارمی حاضر به پاسخ دادن تماس تلفنی این دو مربی هم نشده است تا پروسه حضورش در تیم ملی را پیچیده‌تر کند.

طارمی و اسکوچیچ سوژه اصلی رسانه‌های کشور کی‌روش!

عدم دعوت از مهدی طارمی کافی بود تا وی برای ساعاتی به سوژه اصلی تمام رسانه‌های ورزشی کشور پرتغال تبدیل شود. سه روزنامه معتبر رکورد، ابولا و اوژوگو بعد از اعلام لیست تیم ملی ایران، گزارش‌هایی را در خصوص غیبت طارمی و اختلافاتش با اسکوچیچ منتشر کردند. به عنوان نمونه، روزنامه رکورد ب با تیتر «حذف طارمی از ترکیب ایران پس از جنجال با سرمربی» نوشت: «مهدی طارمی بازیکن بزرگ تیم ایران و پورتو از لیست بازی برابر لبنان و سوریه خارج شد. به گفته برخی مطبوعات ایران، این جدایی در نتیجه درگیری است که طارمی با سرمربی تیم دراگان اسکوچیچ داشت.»

اسکوچیچ در مسیر کی‌روش؟

کنار گذاشتن طارمی از تیم ملی ایران باعث شده است تا بعضی از کارشناسان و اهالی رسانه این مسئله را شبیه به تصمیم کارلوس کی‌روش سرمربی پیشین تیم ملی در قبال مهدی رحمتی دروازه بان سابق ایران بدانند. کی‌روش در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و بعد از دیدار با لبنان (که با باخت یک بر صفر ایران تمام شد)، رحمتی و هادی عقیلی را از تیم ملی کنار گذاشت. در آن زمان این‌طور عنوان می‌شد که کی‌روش با بازیکن سالاری مقابله کرده و خیلی از کارشناسان هم از این موضوع به عنوان نقطه عطفی در تیم ملی یاد کردند. اما آیا مقایسه تصمیم اسکوچیچ با کی‌روش درست است؟ آیا تیم ملی بدون مهدی طارمی هم می‌تواند به مسیر موفقیتش ادامه بدهد و راهی جام جهانی شود؟ اینها سئوالاتی است که پی بردن به پاسخ آن نیازمند زمان است. اگر تیم ملی بدون طارمی به پیروزی برسد، آیا بازهم این مهاجم شانس بازگشت به تیم ملی را خواهد داشت؟

فرصت طلایی برای اللهیار صیادمنش

در میان اختلافات اسکوچیچ و طارمی، این اللهیار صیادمنش است که به یک فرصت طلایی دست یافته است. صیادمنش که به صورت قرضی در تیم زوریا لوهانسک اوکراین بازی می‌کند، در چهار مسابقه اخیر این تیم پنج گل به ثمر رسانده و یکی از ارکان موفقیت و پیروزی‌های زوریا بوده است. صیادمنش یک دوره در زمان مارک ویلموتس به تیم ملی دعوت شد و برای ایران گلزنی هم کرد اما بعد از آن فرصت دیگری برای حضور در تیم ملی پیدا نکرد.

پورتو برنده اختلاف طارمی و اسکوچیچ

در پایان این مطلب می‌توان به باشگاه پورتو اشاره کرد که احتمالاً برنده دعوا و اختلاف طارمی با اسکوچیچ است. پورتو حالا در روزهای فیفا می‌تواند مهاجم ایرانی اش را در اختیار داشته باشد و خود را آماده بازی با فیرنسه در رقابت‌های لیگ کاپ و سپس بازی حساس با لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا کند. اشاره به اتفاقی که سال گذشته طارمی برای تیم ملی رقم زد هم حالا شاید خالی از لطف نباشد. زمانی که لیست تیم ملی ایران برای دیدار تدارکاتی با بوسنی اعلام شد، نام طارمی در لیست این بازی قرار نداشت. بعدها روزنامه ابولا پرتغال افشا کرد که طارمی با درخواست خودش به حضور در تیم ملی پاسخ منفی داده است تا بتواند مدت زمان بیشتری در پورتو باشد و شرایط مناسب‌تری در این تیم پیدا کند.

ساناز Answered question 19 آبان 1400
2
You are viewing 1 out of 5 answers, click here to view all answers.