بزرگتر نشان دادن خانه

بزرگتر نشان دادن خانه

چگونه می توان با هزینه کم، خانه را بزرگتر نشان داد؟

سهیل پروازی Selected answer as best 22 آبان 1400
1

داشتن خانه بزرگ و فضاي زياد، آرزوي هر خانم خانه‌داري است اما با توجه به نوع ساخت خانه‌ها و رشد خيره کننده قيمت مسکن در چند سال اخير، امروزه متراژ چهارديواري بسياري از مردم عادي زياد نيست و اغلب ما مجبوريم در خانه‌هايي با فضاي کوچک‌تر زندگي کنيم. در اين بين شما با تغيير دکوراسيون و نحوه چينش مي‌توانيد فضاي خانه را بزرگ‌تر جلوه دهيد. در ادامه چند روش ساده براي بزرگ‌‌تر نشان دادن فضاي خانه به شما معرفي مي‌کنيم.

اضافه‌ها را کنار بگذار  |معمولا خانه تمام خانم‌هاي ايراني پر از وسايل اضافي است که کاربردي ندارد. اولين کاري که بايد براي بزرگ‌تر نشان دادن فضاي خانه انجام دهيد، جمع کردن اين وسايل اضافي است. در اولين فرصت، خانه را از وسايل اضافي و غيرکاربردي خالي کنيد.

معجزه آينه  |آينه به شرطي که در جاي مناسب نصب شود، ذهن بيننده را فريب مي‌دهد و حس وسعت فضا را به او منتقل مي‌کند. آينه‌هاي قدي بزرگ اين کار را به ‌خوبي انجام مي‌دهند. گذاشتن آينه پشت کمد‌هاي ديواري، قفسه کتاب‌ها، پشت شومينه و حتي در فضاي هال مي‌تواند علاوه بر بزرگ‌تر نشان دادن فضا، نور بيشتري را به محيط منتقل کند.

ديوارهاي روشن  |تيره کردن ديوارها قطعا فضا را شيک‌تر نشان خواهد داد اما خانه را دلگير و کوچک خواهد کرد. اگر دنبال بزرگ نشان دادن خانه خود هستيد، ديوارها  را به رنگ روشن مثل سفيد، کرم و طوسي درآوريد. اگر تصميم به استفاده از کاغذ ديواري هم داريد، حتما به اين نکته مهم توجه کنيد.

يک‌رنگ باشيد  |اگر اهل ديدن فيلم‌هاي خارجي باشيد، حتما ديده‌ايد که در کشورهاي اروپايي معمولا تمام وسايل خانه و رنگ ديوارها سفيد يا روشن است. استفاده از تناژهاي يک رنگ در خانه باعث مي‌شود فضاي خانه وسيع‌تر شود و خانه شما هميشه  شيک و زيبا به نظر برسد.

خطوط را بشناسيد  |حتما  در نوع پوشش شنيده‌ايد که خطوط افقي شما را کشيده و لاغرتر نشان مي‌دهند. درباره نحوه چيدمان وسايل خانه هم مي‌توانيد از اين ترفند براي بزرگ‌تر نشان دادن فضا استفاده کنيد. خطوط عمودي در طرح وسايل و حتي ديوارها فضا را گسترده‌تر و بازتر مي‌کنند. شما مي‌توانيد از اين طرح در انتخاب وسايل منزل استفاده کنيد.

سهیل پروازی Selected answer as best 22 آبان 1400
1
You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.