کیک شکلاتی بدون فر

کیک شکلاتی بدون فر

لطفاً آموزش تهیه کیک شکلاتی بدون فر را بگید؟

سمیرا Answered question 22 آبان 1400
0

مواد لازم براي تهيه کيک شکلاتي ساده بدون فر

اين طرز تهيه کيک کاکائويي بدون فر براي ۵ نفر مناسب بوده و زمان آماده شدن آن ۶۰ دقيقه خواهد بود.

آرد گندم 8 قاشق غذاخوري
شکر 8 قاشق غذاخوري
پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوري
بکينگ پودر 1 قاشق مرباخوري
تخم مرغ 2 عدد
روغن مايع 6 قاشق غذاخوري
شير 10 قاشق غذاخوري

طرز تهيه کيک شکلاتي بدون فر در قابلمه
1. ابتدا آرد گندم را در کاسه ريخته و شکر را به آن اضافه کنيد.
AndroidOnlineNewsImage - کیک شکلاتی بدون فر
2. پودر کاکائو را به مخلوط فوق افزوده و با قاشق مخلوط کنيد، بکينگ پودر را به مواد اضافه کرده و سپس تخم مرغ را بيفزاييد.

AndroidOnlineNewsImage - کیک شکلاتی بدون فر
3. روغن مايع را به مواد اضافه کرده و مواد را خوب هم بزنيد، سپس شير را اضافه کرده و خوب هم بزنيد تا مايع يکدستي حاصل شود که نه خيلي سفت باشد و نه خيلي شل.

AndroidOnlineNewsImage - کیک شکلاتی بدون فر

4. کمي روغن مايع در ظرفي ريخته و با قلم‌مو همه قسمت هاي داخل قالب مورد نظر را چرب کنيد و سپس مايه کيک را درون قالب بريزيد.
AndroidOnlineNewsImage - کیک شکلاتی بدون فر

5. در پنجمين مرحله از طرز تهيه کيک ساده شکلاتي در قابلمه، به سراغ قابلمه اي با اندازه مناسب با قالب کيک مان مي‌رويم. در قابلمه به اندازه يک بند انگشت آب ريخته و روي حرارت قرار دهيد تا به جوش آيد. زير قابلمه شعله پخش کن قرار داده و قالب را درون قابلمه قرار دهيد.
AndroidOnlineNewsImage - کیک شکلاتی بدون فر

6. روي درب قابلمه دمي قرار داده و درب قابلمه را ببنديد، شعله را تا حدي که در تصوير نشان داده شده، ملايم کنيد. بهتر است در حين پخت درب قابلمه برداشته نشود.

7. پس از 30 دقيقه درب قابلمه را برداشته و کيک را به مدت 20 دقيقه درون سيني قرار دهيد تا خنک شود.

8. پس از 20 دقيقه، براي اينکه کيک به صورت قالبي خارج شود، ابتدا با چاقو کيک را از کناره‌هاي قالب جدا کنيد تا آزاد شود و کمي قالب را تکان دهيد، سپس ظرف مورد نظر را بر روي قالب قرار داده و قالب را برگردانيد.

AndroidOnlineNewsImage - کیک شکلاتی بدون فر

طرز تهيه کيک شکلاتي بدون فر براي ده نفر نيز دقيقا به همين شکل خواهد بود؛ تنها کافي است مواد لازم را دو برابر کرده و ظرف بزرگتري براي آن در نظر بگيريد و يا در دو ظرف مختلف درست کرده و آن را دوطبقه کنيد. روي کيک را مي‌توانيد با سس شکلاتي، مرواريد خوراکي، ترافل رنگي و شکلات چيپسي و … تزئين کنيد.

AndroidOnlineNewsImage - کیک شکلاتی بدون فر

سمیرا Edited answer 22 آبان 1400
0

کیک شکلاتی بدون فر یکی از انواع روش های پخت کیک شکلاتی است که نیازی به فر ندارد و در قابلمه درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک شکلاتی بدون فر با ما همراه باشید.

مواد لازم کیک شکلاتی بدون فر
آرد    ۲٫۵ پیمانه
شکر   ۱ پیمانه
تخم مرغ   ۳ عدد
روغن مایع   ½ فنجان
شیر   ۱ فنجان
بکینگ پودر   ۲ قاشق مرباخوری
وانیل    ½ قاشق چایخوری
پودر کاکائو   ۲ قاشق غذاخوری

7816135e4208edcb9c931d5ef0cb8f1c12add2a4 38 - کیک شکلاتی بدون فر

طرز تهیه کیک شکلاتی بدون فر 
مرحله اول
برای تهیه کیک شکلاتی بدون فر ابتدا تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه مناسب می ریزیم و به مدت ۴ تا ۶ دقیقه با دور تند همزن مخلوط می کنیم تا بافت مواد حجیم و رنگ شان مایل به کرمی شود.

مرحله دوم
در این مرحله شیر و روغن را به ترتیب به کاسه اضافه کرده و هر کدام را به مدت ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد ترکیب شوند. در ادامه آرد را به همراه بکینگ پودر و پودر کاکائو درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با هم ترکیب می کنیم.

مرحله سوم
حالا ترکیب آرد را روی مواد داخل کاسه الک می کنیم و در همین حین مواد را با لیسک مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه یک ظرف مناسب که در برابر حرارت مقاوم باشد را با روغن چرب می کنیم و مایه کیک را درون آن می ریزیم.

مرحله چهارم
در این مرحله ظرف حاوی مایه کیک را درون یک قابلمه مناسب قرار می دهیم، سپس به اندازه ای اب اضافه می کنیم که نصف حجم ظرف زیر آب برود. در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا آب جوش بیاید.

مرحله پنجم
پس از اینکه آب به نقطه جوش رسید، یک دم کنی تمیز روی درب قابلمه قرار می دهیم و اجازه می دهیم کیک ها بپزند. پس از گذشت ۲۵ دقیقه حرارت زیر قابلمه را خاموش کرده و اجازه می دهیم قابلمه همانجا روی گاز بماند.

مرحله ششم
پس از گذشت ۱۰ دقیقه دیگر دم کنی را از روی در ب قابلمه بر می داریم، سپس ظرف حاوی کیک را از قابلمه خارج می کنیم. در ادامه اطراف کیک را با چاقو آزاد کرده، سپس آنرا روی ظرف مورد نظرمان بر گردانده و به صورت دلخواه برش می زنیم.

میترا جوانمرد Answered question 22 آبان 1400
0