طرز تهیه سمبوسه

طرز تهیه سمبوسه

آموزش تهیه سمبوسه رو توضیح بدین؟

میترا جوانمرد Answered question 8 آذر 1400
0

سمبوسه يکي از انواع غذاهاي خوشمزه و پرطرفدار ايراني است که اصالت آن متعلق به شهرهاي جنوب کشور مي باشد. اين غذاي خوشمزه داراي محبوبيت زيادي مي باشد و به همين دليل به همراه فلافل، در دکه هاي خياباني به فروش مي رسد.

مواد لازم براي ۴ نفر

سيب زميني  ۲ عدد بزرگ
گشنيز  ۵۰ گرم
جعفري  ۵۰ گرم
پياز  ۲ عدد متوسط
سير  ۲ حبه
نان لواش به تعداد کافي
نمک و فلفل سياه   به مقدار کافي
روغن و زردچوبه   به مقدار کافي

طرز تهيه سمبوسه 
مرحله اول
براي تهيه سمبوسه خوشمزه و مخصوص با سيب زميني ابتدا سيب زميني ها را به همراه ۲ ليوان آب و نصف قاشق چايخوري نمک داخل يک قابلمه مناسب مي ريزم و روي حرارت زياد قرار مي دهيم تا سيب زميني ها آبپز شوند.
مرحله دوم
پس از اينکه سيب زميني ها آبپز شدند اجازه مي دهيم کمي خنک شوند. در ادامه پوست سيب زميني ها را جدا مي کنيم و آنها را با گوشتکوب مي کوبيم تا به شکل پوره سيب زميني در بيايند، سپس آنرا کنار مي گذاريم.
مرحله سوم
حالا پيازها را به صورت نگيني ريز خرد مي کنيم و به همراه مقدار کمي روغن در يک تابه مناسب روي حرارت ملايم تفت مي دهيم.پس از اينکه پياز به خوبي سرخ شد سير را به همراه مقداري زردچوبه اضافه مي کنيم و يک تفت کوچک مي دهيم، در حدي که فقط سير بلند شود.
مرحله چهارم
حالا گشنيز و جعفري را که از قبل به صورت ساطوري خرد کرده ايم اضافه مي کنيم. مواد را هر چند دقيقه يک بار تفت مي دهيم تا نسوزند، پس از اينکه آب سبزيجات به طور کامل تبخير شد، تابه را از روي حرارت بر مي داريم و کنار مي گذاريم.
مرحله پنجم
حالا مخلوط پياز داغ و سبزيجات را به پوره سيب زميني اضافه مي کنيم. سپس به مقدار دلخواه نمک، فلفل قرمز، فلفل سياه و ادويه هاي دلخواه خود را اضافه مي کنيم و مواد را به خوبي با هم مخلوط مي کنيم تا کاملا يکدست شوند.
مرحله ششم
اگر مي خواهيد مانند جنوبي ها سمبوسه هايتان تند و خوشمزه باشد حتما از فلفل قرمز تند و زياد هم استفاده کنيد. حالا ماده مياني سمبوسه آماده است و بايد نان هاي لواش را آماده کنيم. براي اين منظور نان هاي لواش را به صورت طولي با عرض دلخواه برش مي زنيم.
مرحله هفتم
هر چقدر عرض نان لواش را بيشتر بگيريم، سمبوسه بزرگ تر مي شوند. براي داشتن سمبوسه با سايز متوسط عرض نان لواش را بين ۸ تا ۱۲ سانتي متر بگيريد. نکته ديگر در مورد نان لواش اين که حتما از نان هاي نرم استفاده کنيد تا زمان پيچيدن سمبوسه ها با مشکل مواجه نشويد.
مرحله هشتم
( در صورت تمايل مي توانيد به مطلب پخت نان لواش نرم خانگي مراجعه کنيد ) پس از اينکه نان ها را به صورت مستطيل شکل برش زديم مقداري از مايه مياني سمبوسه را ابتداي نان قرار مي دهيم و نان را به شکل مثلث جمع مي کنيم.
مرحله نهم
اگر مي خواهيد سمبوسه هايتان تخت نباشد و کمي شکم داشته باشد مقداري بيشتري مواد داخل نان قرار دهيد. اگر پيچيدن سمبوسه ها به صورت مثلثي برايتان سخت است مي توانيد آنها را مثل لقمه به صورت لوله اي بپيچيد.
مرحله دهم
پس از اينکه کار پيچاندن سمبوسه ها به پايان رسيد، يک ظرف گود مثل شير داغ کن روي حرارت قرار مي دهيم و به اندازه اي روغن مي ريزيم که سمبوسه ها در روغن شناور باشد. نکته مهم در اين مرحله اين است که حتما از روغن مخصوص سرخ کردني استفاده کنيد،
مرحله يازدهم
تا سمبوسه ها بعد از سرخ کردن ترد تر شوند و روغن کمتري جذب کنند .حرارت زير ظرف بايد متوسط باشد، حالا سمبوسه ها را به تعدادي که در ظرف جا مي شود در روغن قرار مي دهيم تا به صورت يکنواخت سرخ شوند. پس از اينکه يک سمت سمبوسه سرخ شد،
مرحله دوازدهم
آنها را بر مي گردانيم تا سمت ديگرشان نيز سرخ شود. به همين ترتيب تمام سمبوسه ها را با حوصله سرخ مي کنيم و پس از سرخ شدن سمبوسه ها آنها را يا در توري فلزي قرار مي دهيم يا با استفاده از دستمال حوله اي روغن اضافي شان را مي گيريم.
مرحله سيزدهم
در پايان سمبوسه ها را در ظرف مورد نظرمان مي چينيم و به همراه سس کچاپ سرو مي کنيم. براي نان سمبوسه مي توانيد از نان هاي ديگر مثل خمير يوفکا نيز استفاده کنيد، يا اينکه مانند پيراشکي گوشت خودتان خمير مخصوص درست کنيد.

طرز تهيه سمبوسه با پنير
اگر با کالري بالا مشکل نداريد مي تواني به سمبوسه خود پنير نيز اضافه کنيد. به سليقه خود مي توانيد از انواع پنير هاي رنده شده و ورقه اي در سمبوسه استفاده کنيد. زماني که مواد را در نان قرار داديد مقداري پنير هم مي توانيد روي مواد سمبوسه قرار دهيد.

طرز تهيه سمبوسه بدون روغن
همانطور که مطمئنا مي دانيد سمبوسه به دليل سرخ شدن در روغن از غذاهاي پر کالري محسوب مي شود. در صورتي که تمايل داريد اين غذاهاي خوشمزه را با کالري کمتري و به صورت رژيمي تهيه کنيد مي توانيد از دستور سمبوسه بدون روغن استفاده کنيد.

میترا جوانمرد Answered question 8 آذر 1400
0

حتما با انواع و اقسام سمبوسه آشنا هستيد يا حداقل آنها را ديده‌ايد؛ اصلي‌ترين سمبوسه اما براي جنوب است که با نان لواش درست مي‌شود.

مواد لازم براي تهيه سمبوسه:

  • نان لواش برش خورده: ۱۲ تکه
  • گوشت چرخ شده: ۳۰۰ گرم
  • پياز درشت: ۲ عدد
  • جعفري خرد شده: ۱/۲ پيمانه
  • رب گوجه: ۲ قاشق سوپخوري
  • سير له شده: ۲ حبه
  • تخم گشنيز نيم کوب: ۱/۲ قاشق چايخوري
  • پودر زيره سبز: ۱/۴ قاشق چايخوري
  • دارچين: ۱/۴ قاشق چايخوري
  • زردچوبه، نمک و فلفل: به مقدار لازم

 طرز تهيه و دستور پخت سمبوسه:

۱. پيش از هر چيز، پيازهاي نگيني خرد شده را سرخ کنيد در حدي که طلايي شود.

۲. گوشت چرخ شده را همراه دارچين به پياز اضافه کنيد و به خوبي تفت دهيد تا تغيير رنگ دهد، رب گوجه، ساير ادويه‌ها، سير، جعفري خرد شده را در اين مرحله به گوشت اضافه کنيد و اجازه دهيد گوشت با اين مواد کمي سرخ شود. بعد از آماده شدن مواد داخلي، اجازه دهيد تا کاملا خنک شود. (خنک‌شدن مواد اهميت دارد چون زمان پيچيدن نان از خمير شدن و وا رفتن نان و نيز روغن پس دادن جلوگيري مي‌کند)

۳. طريقه پيچيدن سمبوسه گوشت با لواش چندان سخت نيست اما بايد با احتياط اين کار را انجام دهيد تا سمبوسه‌اي ظريف داشته باشيد، با کمي تمرين و حوصله به خرج دادن مطمين باشيد از پس اين کار هم به خوبي بر مي‌آييد.

۴. مهمترين نکته در اين مرحله اين است که نان لواش بايد نرم باشد تا هنگاه پيچيدن خرد نشود، پس، نان‌هاي لواش را از درازا به شکل مستطيل برش دهيد اگر احساس کرديد نان‌ها خشک هستند مقداري آب روي نان‌ها اسپري کنيد (مقدار خيلي خيلي کم) و بعد در نابلون قرار دهيد تا رطوبت حاصل از آن، نان را نرم کند.

169052585 - طرز تهیه سمبوسه

۵. يک نان برش خورده را روي سطح  يا ميز کارتان قرار دهيد و مقداري از مواد گوشتي خنک شده را در گوشه بالايي نان بريزيد و با زاويه ۹۰ درجه نان را تا بزنيد تا به شکل مثلث درآيد. براي اطمينان و محکم شدن کار، قبل از پيچيدن آخرين لايه نان مقداري تخم مرغ زده شده را با برس روي نان بماليد تا باعث چسبندگي شود.

۶. در روش ديگر مي‌توانيد نان‌ها را به شکل قيف درآوريد و بعد داخل آن را با مواد پر کنيد. اگر مايل هستيد سمبوسه رولي داشته باشيد، اول لقمه‌هاي کوچک و محکم درست کنيد. بعد سمبوسه گوشت  را در روغن سرخ کنيد.

۷. روغن مايع را در قابلمه‌اي متوسط بريزيد تا کاملا داغ شود، مطمين شويد سمبوسه‌ها در ظرفي که انتخاب کرده‌ايد به خوبي در روغن غوطه‌ور خواهند شد. براي امتحان کردن داغي روغن هم کافي است يک عدد خلال دندان را در روغن فرو ببريد اگر دور خلال دندان حباب ايجاد شد يعني روغن به خوبي داغ شده است. همچنين براي خوشرنگ شدن پوسته نان مي‌توانيد مقداري زردچوبه به روغن داغ شده اضافه کنيد

۸. سمبوسه‌ها را با توجه به گنجايش ظرف در روغن به خوبي سرخ کنيد يعني در حدي که طلايي شود. (اگر دوست داريد مي‌توانيد آنها را در روغن کم هم سرخ کنيد.) سمبوسه‌هاي سرخ شده را روي دستمال کاغذي آشپزخانه بگذاريد تا روغن اضافي را جذب کند.

پردیس سالاری Answered question 7 آذر 1400
0