طرز تهیه سمبوسه

طرز تهیه سمبوسه

آموزش تهیه سمبوسه رو توضیح بدین؟

میترا جوانمرد Answered question 8 آذر 1400
0

سمبوسه يکي از انواع غذاهاي خوشمزه و پرطرفدار ايراني است که اصالت آن متعلق به شهرهاي جنوب کشور مي باشد. اين غذاي خوشمزه داراي محبوبيت زيادي مي باشد و به همين دليل به همراه فلافل، در دکه هاي خياباني به فروش مي رسد.

مواد لازم براي ۴ نفر

سيب زميني  ۲ عدد بزرگ
گشنيز  ۵۰ گرم
جعفري  ۵۰ گرم
پياز  ۲ عدد متوسط
سير  ۲ حبه
نان لواش به تعداد کافي
نمک و فلفل سياه   به مقدار کافي
روغن و زردچوبه   به مقدار کافي

طرز تهيه سمبوسه 
مرحله اول
براي تهيه سمبوسه خوشمزه و مخصوص با سيب زميني ابتدا سيب زميني ها را به همراه ۲ ليوان آب و نصف قاشق چايخوري نمک داخل يک قابلمه مناسب مي ريزم و روي حرارت زياد قرار مي دهيم تا سيب زميني ها آبپز شوند.
مرحله دوم
پس از اينکه سيب زميني ها آبپز شدند اجازه مي دهيم کمي خنک شوند. در ادامه پوست سيب زميني ها را جدا مي کنيم و آنها را با گوشتکوب مي کوبيم تا به شکل پوره سيب زميني در بيايند، سپس آنرا کنار مي گذاريم.
مرحله سوم
حالا پيازها را به صورت نگيني ريز خرد مي کنيم و به همراه مقدار کمي روغن در يک تابه مناسب روي حرارت ملايم تفت مي دهيم.پس از اينکه پياز به خوبي سرخ شد سير را به همراه مقداري زردچوبه اضافه مي کنيم و يک تفت کوچک مي دهيم، در حدي که فقط سير بلند شود.
مرحله چهارم
حالا گشنيز و جعفري را که از قبل به صورت ساطوري خرد کرده ايم اضافه مي کنيم. مواد را هر چند دقيقه يک بار تفت مي دهيم تا نسوزند، پس از اينکه آب سبزيجات به طور کامل تبخير شد، تابه را از روي حرارت بر مي داريم و کنار مي گذاريم.
مرحله پنجم
حالا مخلوط پياز داغ و سبزيجات را به پوره سيب زميني اضافه مي کنيم. سپس به مقدار دلخواه نمک، فلفل قرمز، فلفل سياه و ادويه هاي دلخواه خود را اضافه مي کنيم و مواد را به خوبي با هم مخلوط مي کنيم تا کاملا يکدست شوند.
مرحله ششم
اگر مي خواهيد مانند جنوبي ها سمبوسه هايتان تند و خوشمزه باشد حتما از فلفل قرمز تند و زياد هم استفاده کنيد. حالا ماده مياني سمبوسه آماده است و بايد نان هاي لواش را آماده کنيم. براي اين منظور نان هاي لواش را به صورت طولي با عرض دلخواه برش مي زنيم.
مرحله هفتم
هر چقدر عرض نان لواش را بيشتر بگيريم، سمبوسه بزرگ تر مي شوند. براي داشتن سمبوسه با سايز متوسط عرض نان لواش را بين ۸ تا ۱۲ سانتي متر بگيريد. نکته ديگر در مورد نان لواش اين که حتما از نان هاي نرم استفاده کنيد تا زمان پيچيدن سمبوسه ها با مشکل مواجه نشويد.
مرحله هشتم
( در صورت تمايل مي توانيد به مطلب پخت نان لواش نرم خانگي مراجعه کنيد ) پس از اينکه نان ها را به صورت مستطيل شکل برش زديم مقداري از مايه مياني سمبوسه را ابتداي نان قرار مي دهيم و نان را به شکل مثلث جمع مي کنيم.
مرحله نهم
اگر مي خواهيد سمبوسه هايتان تخت نباشد و کمي شکم داشته باشد مقداري بيشتري مواد داخل نان قرار دهيد. اگر پيچيدن سمبوسه ها به صورت مثلثي برايتان سخت است مي توانيد آنها را مثل لقمه به صورت لوله اي بپيچيد.
مرحله دهم
پس از اينکه کار پيچاندن سمبوسه ها به پايان رسيد، يک ظرف گود مثل شير داغ کن روي حرارت قرار مي دهيم و به اندازه اي روغن مي ريزيم که سمبوسه ها در روغن شناور باشد. نکته مهم در اين مرحله اين است که حتما از روغن مخصوص سرخ کردني استفاده کنيد،
مرحله يازدهم
تا سمبوسه ها بعد از سرخ کردن ترد تر شوند و روغن کمتري جذب کنند .حرارت زير ظرف بايد متوسط باشد، حالا سمبوسه ها را به تعدادي که در ظرف جا مي شود در روغن قرار مي دهيم تا به صورت يکنواخت سرخ شوند. پس از اينکه يک سمت سمبوسه سرخ شد،
مرحله دوازدهم
آنها را بر مي گردانيم تا سمت ديگرشان نيز سرخ شود. به همين ترتيب تمام سمبوسه ها را با حوصله سرخ مي کنيم و پس از سرخ شدن سمبوسه ها آنها را يا در توري فلزي قرار مي دهيم يا با استفاده از دستمال حوله اي روغن اضافي شان را مي گيريم.
مرحله سيزدهم
در پايان سمبوسه ها را در ظرف مورد نظرمان مي چينيم و به همراه سس کچاپ سرو مي کنيم. براي نان سمبوسه مي توانيد از نان هاي ديگر مثل خمير يوفکا نيز استفاده کنيد، يا اينکه مانند پيراشکي گوشت خودتان خمير مخصوص درست کنيد.

طرز تهيه سمبوسه با پنير
اگر با کالري بالا مشکل نداريد مي تواني به سمبوسه خود پنير نيز اضافه کنيد. به سليقه خود مي توانيد از انواع پنير هاي رنده شده و ورقه اي در سمبوسه استفاده کنيد. زماني که مواد را در نان قرار داديد مقداري پنير هم مي توانيد روي مواد سمبوسه قرار دهيد.

طرز تهيه سمبوسه بدون روغن
همانطور که مطمئنا مي دانيد سمبوسه به دليل سرخ شدن در روغن از غذاهاي پر کالري محسوب مي شود. در صورتي که تمايل داريد اين غذاهاي خوشمزه را با کالري کمتري و به صورت رژيمي تهيه کنيد مي توانيد از دستور سمبوسه بدون روغن استفاده کنيد.

میترا جوانمرد Answered question 8 آذر 1400
0
You are viewing 1 out of 2 answers, click here to view all answers.