انواع سردرد بر اثر مزاج

انواع سردرد بر اثر مزاج

دلایل بروز سردرد چیست و چگونه درمان می شود؟

سمیرا Answered question 12 آذر 1400
0

سردرد از جمله عارضه‌هاي است که اکثر افراد با آن درگير هستند و حداقل يک بار آن را تجربه کرده اند. سردرد هم مانند ديگر بيماري‌ها انواع مختلفي دارد که در بروز آن عوامل و مختلفي دخيل هستند. يکي از دلايل اصلي بروز سردرد، عدم آگاهي نسبت به مزاج مان خواهد بود. بر اثر مزاج سردرد‌ها به ۴ دسته تقسيم مي‌شوند که دلايل ايجاد و راه‌هاي درماني هرکدام نسبت به يک ديگر متفاوت نيز است.

سردرد صفراوي

اين نوع سردرد بيشتر در بين آقايان رايج است. اين عارضه بيشتر در قسمت پيشاني و چشم احساس مي‌شود. سردرد‌هاي صفراوي در اثر گرما و يا استشمام عطر‌هاي گرم تشديد مي‌شوند. در طب سنتي براي درمان اين نوع ازسردرد‌ها مصرف سکنجبين، آب پرتقال، آب نارنج، آب ليمو و استشمام سرکه بسيار توصيه شده است.

12503821 910 - انواع سردرد بر اثر مزاج

سردرد دموي

اين نوع از سردرد هم بيشتر بين آقايان شايع است. درد از قسمت پيشاني شروع مي‌شود و به مرور کل سر را فرا مي‌گيرد. اين نوع از سردرد به صورت نبض در قسمت شقيقه‌ها ظاهر خواهد شد.

در سردرد‌هاي دموي گرما، عصبانيت و همچنين استشمام عطر‌هاي گرم به تشديد اين بيماري دامن مي‌زند. در طب سنتي براي درمان اين نوع از سردرد‌ها توصيه مي‌شود تا ماهي يک بار حجامت عام و حجامت سر، انجام شود.

12503826 584 - انواع سردرد بر اثر مزاج

سردرد بلغمي

اگر سردردتان از ناحيه گردن و پشت سر آغاز شد بهتر است بدانيد که سردردتان بلغمي بوده که معمولا اين نوع از سردرد  با حالت تهوع همراه است.

اين سردرد کاملا برخلاف دو نوع ديگر است. بيشتر در بين بانوان رايج است و نه تنها با بو‌هاي گرم تشديد نمي‌شود بلکه اين نوع از بو‌ها سبب آرامش افراد خواهد شد اما عواملي که سبب بروز اين دسته از سردرد‌ها مي‌شود اضطراب، استرس و مصرف انواع سردي‌هاست.

مصرف شيره انگور در هفته ۵ بار در وعده صبحانه، روغن تراپي با روغن کنجد روي ملاج سر، حجامت و مصرف ترکيب روغن رازيانه و عسل به هنگام خواب براي رهايي از اين نوع از سر درد مفيد است.

12503823 922 - انواع سردرد بر اثر مزاج

سردرد سوداوي

اين نوع از سردرد معمولا تمام سر را درگير مي‌کند. علت آن صدا‌هاي زياد و بلند، عصبانيت، شلوغي، آلودگي هوا و استرس از جمله عوامل تشديد دهنده آن است اما قرار گرفتن در مکاني تاريک به آرام شدن سردردتان کمک مي‌کند. بروز اين نوع از سردرد بين زنان و مردان برابر است. مصرف سکنجبين، ماساژ پنجه پا، شانه زدن مو باشانه زبر و حجامت در بهبود اين نوع سردرد موثر است.

12503825 856 - انواع سردرد بر اثر مزاج

سمیرا Answered question 12 آذر 1400
0
You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.