مشترکات سیسمونی دختر و پسر

مشترکات سیسمونی دختر و پسر

لوازم مشترک سیسمونی دختر و پسر کدامند؟

پردیس سالاری Answered question 17 آذر 1400
0

بسته به جنسيت نوزاد شما، خريد لوازم و وسايل سيسموني هم مي‌تواند متفاوت باشد ، بسياري از لوازم و رنگ‌ها مختص پسران و بسياري ديگر تنها براي دختران است .در ادامه‌ي ، مي‌خواهيم شما را با لوازم مشترک سيسموني دختر و پسر آشنا کنيم. همراه ما باشيد! بارداري يکي از زيباترين و شيرين‌ترين انتظارهاست. به غير از بارداري، خريد لوازم سيسموني از آن هم شيرين‌تر و دلنشين‌تر است! نه ماه بارداري شايد براي بسياري افراد زيبا و لذت‌بخش باشد، شايد براي عده‌اي هم سخت و طاقت‌فرسا به نظر برسد، اما اين انتظار را با خريد وسايل و لوازم مورد نياز کودک، با خريد سيسموني، مي‌توان مثل چشم بر هم زدني گذراند.
در اين ميان، بسته به جنسيت نوزاد شما، خريد لوازم و وسايل سيسموني هم مي‌تواند متفاوت باشد، بسياري از لوازم و رنگ‌ها مختص پسران و بسياري ديگر تنها براي دختران است. اما در سال‌هاي اخير، خيلي از مادران پيش از تعيين جنسيت، دست به خريد لوازم مشترک سيسموني دختر و پسر مي‌زنند؛ اين کار از بسياري جهات، مزايا خاص خودش را دارد.
در ادامه‌ي همين مقاله، مي‌خواهيم شما را با لوازم مشترک سيسموني دختر و پسر آشنا کنيم. همراه ما باشيد!

چه چيزهايي براي خريد سيسموني ضروري است؟

خريد سيسموني گام‌هاي متفاوتي دارد و اگر بخواهيم يک خريد خوب و بهينه داشته باشيم، بايد وسايل و لوازم را به دسته‌بندي‌هاي مختلف تقسيم کنيم. اين کار باعث مي‌شود که نه تنها چيزي از قلم نيفتد، بلکه با آسودگي خاطر بيشتري نسبت به اين کار اقدام کرده باشيم. در همين ابتدا بايد به اين مسئله واقف باشيد که تصميم‌گيري براي خريد هر چيز، تنها بر عهده‌ي شماست؛ ما در اين ميان فقط قصد داريم آگاهي شما را بيشتر کنيم.

بعضي از وسايل سيسموني ضروري هستند و خريدشان واجب است،
در مقابل، مي‌توان از خريد برخي از وسايل نيز چشم‌پوشي کرد.
اگر گوشه و کنار اينترنت را نگاهي بيندازيد، با هزاران نوع مختلف ليست و وسايل سيسموني رو به رو خواهيد شد. اما مراجعه به هرکدام، بيشتر شما سر در گم خواهد کرد. حال براي آسان‌تر کردن کار شما عزيزان، ما ليستي کوتاه مفيد از لوازم و وسايلي که بايد حتما در سيسموني خريداري شوند، برايتان حاضر کرده‌ايم:
پوشاک
ست بيمارستاني نوزاد
لباس زير دکمه
شلوار
لباس سرهمي
شورت عينکي
دستکش و پاپوش
ست لباس بهاره و زمستانه و…
لوازم تغذيه
شيشه شير , شيشه شور
سرويس ظروف نوزاد
پستانک و…
لوازم بهداشتي
پوشک
دستمال مرطوب
روغن و لوسيون
شامپوها
دماسنج
ناخن گير و ست بهداشتي نوزاد
سرويس خواب : شامل تخت، کمد، تشک، پتو، بالشت و …

همچنين لوازم غير ضروري سيسموني عبارتد از :
ميز تعويض
مبل کودک
خريد لباس اضافي
کفش
اسباب بازي
دستگاه استريلايزر
تاب برقي
انواع قابلمه هاي تفلون و يا لعابي
دماسنج اتاق کودک
روروئک
پودر بچه
غذاساز کودک
نمايشگر کودک
شنل شيردهي
مسئله‌ي ديگري که که ممکن است براي شما سوال ايجاد کند، اين است که کدام يک از وسايل و لوازم بالا را بايد مطابق با جنسيت نوزاد خريداري کرد؟ البته مجددا تصميم‌گيري نهايي بر عهده‌ي خود شماست، اما بد نيست بدانيد که وسايل مشترک سيسموني دختر و پسر، بسيارند.

لوازم مشترک سيسموني دختر و پسر

 دلايل بسياري وجود دارند که باعث مي‌شود والدين، نسبت به خريد لوازم مشترک سيسموني روي بياورند. عده‌اي از ذوق بسيار عجله دارند و مي‌خواهند زودتر از مشخص شدن جنسيت شروع به خريد سيسموني کنند. عده‌اي برايشان جنسيت نوزاد مهم نيست و اهميتي نمي‌دهند لوازم هم درگير جنسيت شوند!
عده‌اي هم دوست دارند با خريد لوازم مشترک، در هزينه‌هاي خود صرفه‌جويي کنند. جز هر دسته‌اي که هستيد، به هر حال دانستن و شناخت اين لوازم، بالاخره به کارتان خواهد آمد. به توصيه‌ي ما نيز، چندان خودتان را درگير چنين مسائلي نکنيد و همانطور که گفتيم، نگذاريد وسايل نيز جنسيت داشته باشند. بعد خودتان خواهيد ديد که خريد لوازم مشترک سيسموني، تا چه اندازه برايتان مفيد بوده است.
لوازم مشترک سيسموني دختر و پسر، طيف وسيعي را شامل مي‌شود و ممکن است وسايلي که در ادامه معرفي مي‌کنيم، در هر يک از تقسيم‌بندي‌هاي بخش قبل قرار بگيرد.

اما به صورت خلاصه، لوازم مشترک از اين قرارند:

انواع شامپو براي سر و بدن
لوسيون، روغن و يا پودربچه
دستمال مرطوب و گوش پاک‌کن
پوآر دارودهي و فين‌گير
ست ناخن گير و برس
ست غذا خوري، شامل شيشه‌شير و ظروف
پستونک و جغجغه
لباس زير و لباس دم دستي
جوراب، دستکش و پاپوش
حوله و البسه حمام
زيرانداز تعويض و پارچه
گذشته از موارد بالا، باز هم همانطور که ذکر کرديم، تصميم‌گيري درباره‌ي خريد لوازم مشترک سيسموني بر عهده‌ي شماست. البته نياز و سليقه و بودجه‌ي شما نيز تاثير مستقيمي بر اين تصميم خواهد گذاشت.

انتخاب رنگ‌هاي مشترک در سيسموني

به طور کلي، لوازم ضروري سيسموني را مي‌توان بين نوزاد پسر و دختر، مشترک در نظر گرفت. حتي گذشته از لوازم ضروري، مي‌توان تخت و کمد و روتختي و فرش و پرده نيز طوري انتخاب کرد که بين دختر و پسر مشترک باشند. مهم‌تر از آن، با انتخاب يک رنگ مناسب و که دخترانه و پسرانه ندارد و به اصطلاح «يوني سکس» است، حتي مي‌توان البسه‌ي نوزاد را نيز به هميم منوال خريداري کرد.

رنگ‌هاي مشترک دخترانه و پسرانه در سيسموني
سبز
سبز مغز پسته‌اي
نارنجي
بنفش
بادمجاني
زرد
آبي فيروزه‌اي
ليمويي
کرم
قهوه‌اي
رنگ‌هاي دخترانه در سيسموني
صورتي
سرخابي
ياسي
قرمز و …
رنگ‌هاي پسرانه در سيسموني
کرم قهوه‌اي
آبي
آبي و سفيد
قهوه‌اي و آبي و…

سخن پاياني
خريد سيسموني لذتي وصف نشدني دارد و مادران باردار، هر روز براي انجام آن لحظه شماري مي‌کنند. خريد سيموني بدون شک از بزرگترين و زيباترين خريدهاي کل عمر هر فرد خواهد بود. معمولا سيسموني خريدن با توجه به جنسيت نوزاد صورت مي‌گيرد. هرچند که عوامل بسياري از جمله سليقه‌ي مادر و بودجه نيز در آن دخيل‌اند. اما در همين ميان، مي‌توان با خريد لوازم مشترک سيسموني دختر و پسر، هم در بسياري از هزينه‌ها صرفه‌جويي کرد و هم اينکه در اين امر مهم، چند قدمي جلو افتاد.

پردیس سالاری Answered question 17 آذر 1400
0
You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.