عوامل دوقلوزایی

عوامل دوقلوزایی

چه عواملی دوقلوزایی را بیشتر می‌کند؟

میترا جوانمرد Answered question 4 بهمن 1400
0

بارداري دوقلويي مزاياي خاص خود را دارد. البته واضح است که مراقبت همزمان از دو نوزاد چندان ساده نيست، با اين حال تصور اين که کافي است يک بار عوارض بارداري و درد زايمان را تحمل کرد، اين سوال را در ذهن برخي از مادران ايجاد مي‌کند که چگونه دوقلو حامله شوم؟

اگر شما هم مي‌خواهيد از روش‌هاي دوقلو باردار شدن مطلع شويد و از پدر و مادر شدن خود لذت مضاعف ببريد، در ادامه با ما همراه باشيد.
در ضمن فراموش نکنيد همه توصيه ها بهتر است زير نظر کارشناس حوزه مربوط انجام شود.

مصرف فراورده‌هاي لبني شانس بارداري چندقلويي را افزايش مي‌دهد. بانواني که لبنيات مصرف مي‌کنند، پنج بار بيش از بقيه شانس چندقلوزايي دارند. هورمون‌هاي رشد موجود در شير (لبنيات گرفته شده از گاوهاي پرواري با هورمون رشد) نيز به حاملگي دوقلويي کمک مي‌کند.

توفو، سويا، ايزوفلاون، گندم سبوس‌دار و دانه‌هاي غلات کامل از ديگر مواد سرشار از پروتئين هستند که باعث تخمک‌گذاري مضاعف مي‌شوند.

قرص ضدبارداري نقشي حياتي در بارداري دوقلويي به روش طبيعي دارد. پس از قطع مصرف قرص ضدبارداري مدتي طول مي‌کشد تا بدن روال طبيعي خود را بازيابد. بدن در اين شرايط بيشتر از حد طبيعي هورمون‌ ترشح مي‌کند. چنان چه مادر در اين دوران درصدد باردار شدن باشد، احتمال اين که دوقلو باردار شود، بيشتر است.

اگر مادر دردوران شيردهي باردار شود، احتمال اين که دوقلو حامله شود، بالا خواهد بود. بدن در دوران شيردهي درصد بالاتري از پرولاکتين يعني هورموني را توليد مي‌کند که احتمال دوقلوزايي را افزايش مي‌دهد.

مواد غذايي سرشار از روي (زينک) مانند سبزيجات با برگ سبز، نان و دانه‌هاي خوراکي محرک توليد اسپرم هستند بنابراين احتمال بارور شدن همزمان بيش از يک تخمک را افزايش مي‌دهند.

مکمل‌هاي باروري براي دوقلو پسردار شدن

مصرف گنادوتروپين احتمال داشتن دوقلو را افزايش مي‌‌دهد چون سلامت کلي تخمک و بلوغ آن‌‌ها را افزايش مي‌‌دهند. گنادوتروپين‌ها، انتشار بيش از يک تخمک در يک زمان را تحريک مي‌‌کند.پروژسترون ديواره رحم را تقويت مي‌‌کند و به همين دليل شانس بارداري دوقلوها را بهبود مي‌‌بخشد. زماني که بيش از يک تخمک بارور مي‌‌شود، شانس بيشتري براي چسبيدن به ديواره رحم و ايجاد يک دوره بارداري سالم وجود خواهد داشت.

میترا جوانمرد Answered question 4 بهمن 1400
0
You are viewing 1 out of 2 answers, click here to view all answers.