وسایل ضروری سیسمونی

وسایل ضروری سیسمونی

وسایل ضروری سیسمونی چه چیزهایی هستند؟

سمیرا Answered question 15 بهمن 1400
0

يکي از رسم هاي ما ايرانيان رسم دادن سيسموني به فرزند اول دخترمان است . براي خريد سيسموني توانايي مالي خانواده بسيار اهميت دارد و بهتر است در خريد سيسموني از چشم و هم چشمي و خريدهاي غير ضروري بپرهيزيد.
بخشي از تهيه و خريد سيسموني را خودتان برعهده بگيريد تا فشار کمتري به خانواده تان وارد شود و لازم نيست هرچه در سيسموني فروشي ديديد را تهيه کنيد بله وسايل مورد نياز و واقعا لازم براي نوزادتان را خريداري کنيد پس اگر مي خواهيد بدانيد چگونه يک سيسموني خوب تهيه کنيد با اين بخش همراه شويد.

ليست تمام و کمال خريد سيسموني براي نوزاد

متاسفانه در جامعه ما به دليل چشم و هم چشمي و صحبت هاي گزاف اطرافيان در تهيه سيسموني براي نوزاد و همچنين جهزيه اغراق فراواني مي شود و تهيه اين اجناس تا مدتها خانواده ها را در وضعيت بد معيشتي قرار مي دهد . در برخي از مواقع سيسموني تهيه مي کنيم که نوزاد هيچ وقت از آن استفاده نمي کند و صرفا جهت ديد خاله زنک هاي فاميل تهيه مي شود. لازم است قبل از تهيه سيسموني از خود چند سوال بپرسيد و سپس اقدام به تهيه آن کنيد.

اول اينکه آيا خانه تان گنجايش وسايل زياد سيسموني را دارد يا اينکه مستاجريد و خانه تان کوچک است؟
فصلي که فرزندتان در آن به دنيا مي آيد چيست؟
توانايي مالي شما براي تهيه سيسموني چقدر است؟
فرزندتان دختر است يا پسر؟

پاسخ به اين سوالات سبب مي شود تا حدودي از خريد سيسموني اضافي جلوگيري شود مثلا دانستن جنسيت فرزند سبب مي شود فقط سيسموني دخترانه و يا سيسموني پسرانه بخريم. و يا فصل به دنيا آمدن فرزند ما را ملزوم مي دارد بيشتر براي اين فصل خريد کنيم . خانه کوچک ما را ملزوم مي دارد از خريد وسايل گزاف خودداري کنيم و در نظر داشتن توانايي مالي سبب مي شود نيازها را با قدرت خريدتان هماهنگ کنيد تا نيمه کاره رها نشود.

راهنماي خريد سرويس کالسکه

چند سالي است که تجمل گرايي سبب شده است حتي افرادي که توانايي استفاده از کالسکه را به دليل وضعيت جسماني و … ندارند نيز به خريد سرويس کالسکه روي بياورند که خريدن برخي از لوازمي که در اين سرويس وجود دارد ضروري نيست.اما اگر به دنبال خريد اين سرويس براي کودک هستيد لازم است به اين نکات توجه کنيد:
يکي از وسايلي که در سرويس کالسکه وجود دارد کرير است که تا 6 ماهگي براي کودک مناسب است و گنجايش نگهداري از کودک را دارد. پس بهتر است اين وسيله را از کسي براي اين مدت کوتاه قرض بگيريد و تنها روکش آن را عوض کنيد و يک آويز زيبا براي تزئين آن استفاده کنيد.
هنگامي که اين سرويس را انتخاب مي کنيد رنگي براي آن در نظر بگيريد که کمتر کثيف شود و يا کاور پلاستيکي براي تميز نگه داشتن آن تهيه کنيد.
اگر مي خواهيد آغوشي بخريد مدل هايي را انتخاب کنيد که کودک در آن امکان خوابيدن دارد و داراي محافظ گردن مي باشد.

راهنماي خريد لوازم بهداشتي نوزاد

وسايل بهداشتي سيسموني مانند شيردوش، شيشه شير، پستانک نوزادي (مدل هاي ارتودنسي )، کرم هاي بهداشتي، دماسنج، ناخن گير، دندان گير، پوشک، دستمال مرطوب، پودر بچه و… از جمله وسايلي هستند که براي کودک ضروري اند .

راهنماي خريد اسباب بازي سيسموني

هنگامي که به فروشگاه اسباب بازي فروشي مي رويد ولع خريد شما به دليل ديدن وسايل مختلف با تنوع رنگ ها و شخصيت هاي کارتوني بيشتر مي شود اما بهتر است براي خريد اسباب بازي نکات زير را در نظر بگيريد زيرا خريد اسباب بازي، خريد ابزار شادي و رشد هوشي و مهارتي کودکان است.
اسباب بازي هايي که رنگ شاد و جنس سفت تري دارند انتخاب کنيد.
اسباب بازي هاي درشت تر براي نوزادان در 4 ماه اول
دوره نوزادي بهتر هستند چون موجب خفگي آنان نمي شوند.
خريد کتاب را فراموش نکنيد و کتاب هاي داراي تصاوير درشت و جذاب و موضوعات متنوع براي کودک تهيه کنيد.
اسباب بازي هاي موزيکال براي کودکان نوپا جذاب تر است.
با توجه به رده هاي سني براي کودکتان اسباب بازي بخريد و اين اسباب بازي ها را در همين سن به او بدهيد.
خمير هاي بهداشتي، گل رس و… براي کودکان جذاب هستند.
در آخر والدين بايد با کودکان خود بازي کنند و بستر بازي بدون خطر و سالم با وسايل بازي را براي آنا مهيا سازند.

راهنماي خريد لباس نوزاد

برخي از افراد در خريد لباس براي سيسموني نوزاد بسيار اسراف مي کنند و بيش از اندازه براي او لباس مي خرند و گاهي آنقدر لباس مي خرند که بدون پوشيدن کودک آن لباس برايش کوچک مي شود. در خريد لباس رعايت اين نکات الزامي است و به نفع شما مي باشد.
نوزاد در هر ماه از تولد ش به 3دست لباس نياز دارد و خريد بيش از اندازه آن فقط مي تواند به ضرر شماست.
هر ماه به اندازه نياز همان ماه براي نوزاد لباس هاي متنوع تهيه کنيد.
فقط براي همان فصلي که کودک شما متولد مي شود خريد کنيد چون بعد از چندماه با انبوهي از لباس ها مواجه مي شويد که اندازه کودک شما نيست.
لباس هاي سرويسي گاهي سايز مناسبي ندارد پس بهتر است لباس هاي غيرسرويسي انتخاب کنيد.
يکي از مهم ترين بخش هاي سيسموني که به پول بيشتري نياز دارد خريد سرويس چوب کودک که شامل کمد لباس ها ، ويترين اسباب بازي ها ، گهواره کوچک و يا تخت هاي کوچک يا بزرگ است . در خريد اين وسايل بايد نکات زير را در نظر گرفت :

نکات مهم در خريد سرويس چوب:

قبل از خريد سرويس چوب کودک فضاي خانه خود را در نظر بگيريد و مطابق با آن اقدام به خريد نماييد.
با خودتان فکر کنيد آيا مي توان به جاي خريد کمد براي کودک وسايل او را در کمد خودتان جا دهيد زيرا کمد لباس جاگير است و اگر يک اتاق مشترک با فرزندتان داشته باشيد حتما دچار مشکل مي شويد.
تخت هايي انتخاب کنيد که قابليت تبديل از تخت کودک به نوجوان را دارند . اگر دوست داريد کودکتان کنار شما بخوابد و نمي خواهيد چندين سال او را از خود جدا کنيد براي او يک گهواره يا تخت کوچک قابل حمل بخريد.

سمیرا Answered question 15 بهمن 1400
0
You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.