انتخاب رنگ کابینت

انتخاب رنگ کابینت

اصول انتخاب رنگ کابینت برای داشتن دکوری زیبا در خانه چیست؟

پردیس سالاری Answered question 1 اسفند 1400
0

متخصصان طراحي دکوراسيون و دکوراتور هاي حرفه اي درباره ي انتخاب رنگ مناسب براي دکوراسيون آشپزخانه هاي ايراني مي گويند که رنگ هاي روشن و شاد، که احتمال زياد رنگ سال هم جزو همين رنگ ها باشد، عالي ترين رنگ ها براي آشپزخانه هستند. رنگ هايي که براي آشپزخانه مناسب هستند را در اين بخش به شما معرفي ميکنيم تا راحت تر براي رنگ آشپزخانه تان تصميم بگيريد.

دکوراسيون آشپزخانه با رنگ قهوه اي، از نظر روانشناسي رنگ قهوه اي که جزو رنگ هاي گرم است بسيار براي آشپزخانه مناسب است مخصوصا اگر از متريال چوب در آن استفاده شده باشد. آشپزخانه هايي با متريال چوب فضايي گرم و صميمي به وجود مي آورند که براي آشپزخانه بسيار خوشايند است.

دکوراسيون آشپزخانه با رنگ زرد، رنگ زرد جذاب ترين رنگي است که در دکوراسيون آشپزخانه ميتوان استفاده کرد البته بهتر است رنگ زرد را با خاکستري ترکيب کنيد تا با اين ترکيب تيره و روشن در آشپزخانه هارموني جالبي ايجاد شود.

دکوراسيون آشپزخانه با رنگ آبي، استفاده از رنگ آبي در دکوراسيون آشپزخانه هاي ايراني به خاطر ايجاد حس مثبت و به دليل تاثيرات روان شناختي بسيار پرطرفدار است ، رنگ آبي با طيف هاي تيره و روشني که دارد مي تواند در دکوراسيون قسمت هاي مختلفي از منزل استفاده شود .شايد شما هم جزو افرادي هستيد که فکر ميکنيد رنگ آبي فقط براي اتاق خواب پسربچه ها مناسب است اما اين رنگ مي تواند در قسمت هاي مختلف خانه با رعايت هارموني با رنگ هايي مانند سفيد و با توجه به سبک انتخابي براي دکوراسيون منزل در تمام فضاها نيز خوش بدرخشد و تاثيرات مثبتي بر روحيات افراد و بر سبک دکوراسيون بگذارد.

دکوراسيون آشپزخانه با رنگ صورتي، اگر خواهان يک آشپزخانه متفاوت و آرامش بخش هستيد بايد رنگ صورتي را انتخاب کنيد. دکوراسيون آشپزخانه با رنگ صورتي مي تواند انتخاب بسيار ايده آلي براي افزايش انرژي و آرامش به آشپزخانه باشد. صورتي ملايم و کمرنگ براي آشپزخانه مناسب تر است و فضايي دوست داشتني براي آشپزي خواهد ساخت.

پردیس سالاری Edited answer 1 اسفند 1400
0

تقريبا يک ماه تا شروع سال نو مانده و آن هايي که براي خانه تکاني برنامه هاي بيشتري مثل شستن فرش ها و تميز کردن شيشه ها دارند از همين حالا دست به کار شده اند. همان طور که مي دانيد، کابينت آشپزخانه يکي از مهم ترين المان ها به منظور زيباسازي آشپزخانه به شمار مي آيد. آشپزخانه از قديم تاکنون مجهز به کابينت و تنها تفاوت آن، نحوه چيدمان و رنگش بوده که دچار تغيير و تحول شده است. امروزه و با آمدن برچسب هايي با طرح ها و رنگ هاي متنوع به بازار، خيلي راحت تر از گذشته مي توان رنگ کابينت ها را تغيير و جان دوباره اي به آشپزخانه داد. بنابراين اگر مي خواهيد کلا کابينت هاي خانه تان را عوض کنيد يا روي آن برچسب بزنيد، بدانيد در مطلب پيش رو سعي مي کنيم شما را با بهترين تم هاي رنگي براي زيباتر شدن دکور کابينت هايي که براي آشپزخانه هاي اپن بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرد، آشنا کنيم.

منحصر به فرد همچون طوسي تيره، يکي از گزينه هايي که اين روزها بسيار از آن براي رنگ کابينت آشپزخانه استفاده مي شود، رنگ هاي تيره است. رنگ طوسي تيره با ترکيب رنگ طلايي يا قهوه اي سبب منحصر به فرد شدن دکوراسيون کابينت هاي شما مي شود. استفاده کردن از کابينت هايي با رنگ تيره چند مزيت را در اختيار شما قرار مي دهد. اولين مزيت، تميز شدن ساده اين کابينت هاست. رنگ هاي تيره، کثيفي و تيرگي را کمتر نشان مي دهد. مورد ديگر که سبب بارز شدن رنگ هاي تيره در برابر ديگر رنگ ها شده، ايده پردازي ترکيبي است. شما به راحتي مي توانيد از هر تم رنگي که به آن علاقه داريد براي تهيه ظروف و وسايل آشپزخانه استفاده کنيد. مي توانيد لوازم آشپزخانه خود را با رنگ مشکي انتخاب کنيد بدون اين که به آشپزخانه شما لطمه اي از لحاظ زيبايي وارد شود.

ساده و زيبا همچون سفيد، کابينت آشپزخانه را هميشه از قديم تا کنون با رنگ سفيد طراحي مي کردند و اين رنگ را مي توان يکي از پايه هاي اصلي دکوراسيون آشپزخانه قلمداد کرد. اين روزها معمولا از دو رنگ سفيد و نقره اي براي طراحي آشپزخانه استفاده مي شود. کابينت ها با ساده ترين طراحي در اين نوع دکوراسيون مورد استفاده قرار مي گيرد. براي تصوير سازي بيشتر با تم رنگي سفيد مي توانيد علاوه بر کابينت، سنگ رويه اپن را نيز با تضاد رنگي اش انتخاب کنيد. سادگي و زيبايي رنگ سفيد سبب شده است که اين رنگ استقبال کنندگان بسياري داشته باشد.

قهوه اي، براي رفع خستگي رنگ مشکي، سفيد و قهوه اي از جمله رنگ هايي است که هميشه در دکوراسيون آشپزخانه براي کابينت ها از آن استفاده شده است. ترکيب رنگ قهوه اي و سفيد به جلوه دادن بيشتر کابينت ها بسيار کمک کرده است. از سوي ديگر و گاهي براي رسيدن به يک ايده پردازي مدرن از نور پردازي در لابه لاي کابينت ها استفاده مي شود. اين گونه آشپزخانه ها بسيار دلباز و چشم نواز هستند و شما زماني که در اين محيط به آشپزي مي پردازيد، به هيچ عنوان خسته نمي شويد. توصيه مي شود از يک دسته گل طبيعي با رنگ زرد براي طراحي رويه اپن خود استفاده کنيد تا ذوق هنري شما خودنمايي کند.

مشکي، براي متفاوت شدن آشپزخانه مشکي يکي از مهم ترين طراحي ها در دکوراسيون هاي جذاب و متفاوت به شمار مي آيد زيرا ترکيب رنگ مشکي با رنگ طلايي سبب درخشان تر جلوه دادن رنگ مشکي مي شود. شما مي توانيد تنها از رنگ مشکي در تمام فضاي آشپزخانه بهره بگيريد به شکلي که کابينت، صندلي هاي زير اپن و ميز ناهار خوري خود را با رنگ مشکي مورد استفاده قرار دهيد. اگر مي خواهيد هيچ حس تاريکي در آشپزخانه تان در کنار بهره بردن از رنگ مشکي احساس نشود، پارکت هاي کف و رويه اپن را با چوب و به رنگ قهوه اي طراحي کنيد.

طوسي روشن، و نياز به نورپردازي رنگ طوسي روشن يکي از رنگ هاي خنثي به شمار مي آيد. زماني که نام يک رنگ خنثي به ميان مي آيد يعني شما از هر تم رنگي که تمايل داشته باشيد در کنار اين ايده پردازي مي توانيد استفاده کنيد. در اين حالت شما مي توانيد از رنگ سفيد براي رويه کابينت ها، روي اپن آشپزخانه يا حتي ميز و صندلي غذا خوري استفاده کنيد. رنگ طوسي اگر با وسايلي که رنگ هاي روشن دارند مورد استفاده قرار بگيرد، سبب جذاب تر شدن آشپزخانه مي شود. موضوع ديگر که به روح بخشيدن آشپزخانه کمک مي کند، نورپردازي مناسب است که بايد به آن توجه شود.

حانیه Edited answer 1 اسفند 1400
0