طرز تهیه جغور بغور

طرز تهیه جغور بغور

جغور بغور زنجان چه جوری درست می شود؟

حانیه Answered question 6 اسفند 1400
0

روش تهيه جغور بغور يا جغول بغول به روش زنجاني و قهوه خانه‌اي
جغور بغور يا چغور پغور و حتي جغول بغول به روش قهوه خانه‌اي و بازاري يک غذاي مقوي است که با جگر گوسفند يا حتي گاو و مرغ و جگر سفيد با انواع سبزيجات تهيه مي‌شود. اين غذاي سنتي در اصل متعلق به شهر زنجان است که در شهر‌هاي ديگر مثل اردبيل و تهران و شهر‌هاي شمالي نيز به روش‌هاي متفاوتي طبخ مي‌شود.

طرز تهيه جغور بغور زنجاني خوشمزه

چي لازم داريم

پياز درشت: ۱ عدد

دل و جگر گوسفند: ۲۰۰ گرم

رب گوجه فرنگي:  ۱ قاشق غذاخوري

سيب زميني:  ۲ عدد

هويج:  ۲ عدد

ليمو ترش تازه:  ۱ عدد

نمک، فلفل سياه و زردچوبه: به مقدار لازم

طرز تهيه

در اولين مرحله از طرز تهيه جغور بغور زنجاني خوشمزه بايد پياز را به صورت خلالي خرد کنيد. سپس دل و جگر‌ها را هم به شکل مربعي خرد نماييد. يک ماهيتابه را با حرارت متوسط روي گاز قرار دهيد و مقداري روغن در آن بريزيد. بعد از داغ شدن روغن پياز را به آن اضافه کنيد و خوب هم بزنيد. وقتي پياز خوب سرخ و طلايي رنگ شد، دل و جگر‌هاي خرد شده را به پياز اضافه کنيد و خوب هم بزنيد. مقداري نمک، فلفل و زردچوبه به مواد اضافه کنيد.

در دومين مرحله از طرز تهيه جغول بغول زنجاني خوشمزه نصف ليوان آب را با يک قاشق غذاخوري رب گوجه فرنگي مخلوط کنيد و به ترکيب جگر و پياز اضافه کنيد. سپس کمي صبر کنيد تا آب غذا به جوش بيايد و طعم مواد به خورد هم برود. سپس در اين مرحله از طرز تهيه جغول پغور مقداري آب ليمو ترش تازه به غذا اضافه کنيد و شعله گاز را خاموش کنيد.

در اين مرحله از تهيه جغور بغور زنجاني خوشمزه سيب زميني‌ها و هويج‌ها را به صورت نگيني خرد کنيد و هر کدام را به صورت جداگانه در روغن سرخ کنيد. مي‌توانيد هويج را رنده کنيد و بعد سرخ کنيد. سپس ترکيب جگر و پياز را داخل يک ظرف مناسب سرو کنيد. هويج‌هاي سرخ شده را روي غذا بريزيد و سيب زميني نگيني خرد شده را نيز در اطراف آن قرار دهيد. جغول بغول شما آماده است، نوش جان کنيد و لذت ببريد.

حانیه Answered question 6 اسفند 1400
0

تهیه و صرف کردن برخی از غذاها در فصل زمستان بیشتر توصیه شده است. جغور بغور یکی از آن خوراک‌هایی است که تهیه آن زمان زیادی از شما نمی‌گیرد اما انرژی و طعم خوبی که این غذا با خود به همراه دارد باعث می‌شود کانون خانواده‌تان گرم‌تر از قبل شود.

***مواد لازم برای خوراک جغور بغور

قلوه گوسفند:  1 عدد

دل گوسفند:  1 عدد

جگر گوسفند: 1 عدد

جگر سفید: 1 عدد

پیاز:  4 عدد

رب گوجه فرنگی: 2 قاشق غذاخوری

کره:  2 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم

169477170 - طرز تهیه جغور بغور

***طرز تهیه

ابتدا دل گوسفند را از وسط نصف کنید و لخته‌های سیاه داخل حفره‌های آن را بیرون بیاورید. قلوه‌ها را هم همین طور از وسط نصف کنید و رگهای سفید رنگ آن را جدا کنید. همچنین لایه نازکی از روی جگر گوسفند بردارید. جگر سفید را خرد کنید و جداگانه با یک لیوان آب و کمی زردچوبه داخل قابلمه‌ای بریزید و روی حرارت بگذارید و بپزد تا آب آن تمام شود. سپس تابه‌ای را روی حرارت قرار دهید و کره را داخلش بریزید تا داغ شود. پیازهای خرد شده را داخل کره بریزید و تفت دهید تا پیازها سبک شوند.

169477176 - طرز تهیه جغور بغور

بعد به پیازها، دل، جگر سیاه، قلوه و جگر سفید پخته شده را اضافه کنید و تفت دهید. رب گوجه فرنگی را با یک لیوان آب جوش و کمی نمک و فلفل مخلوط کنید و داخل دل و جگر تفت داده شده بریزید. حرارت را کم کنید و در تابه را ببندید تا خوراک یواش یواش جا بیفتد و آبش کاملا کشیده شود. این خوراک در کنار سیب زمینی سرخ شده خوش طعم‌تر می‌شود. دو سیب زمینی متوسط را به صورت حبه‌ای خرد کرده و سرخ کنید. این غذای لذیذ را با سبزی و دوغ محلی و پیاز خام سرو کنید و از طعم آن لذت ببرید.

فرناز حسینی Answered question 6 اسفند 1400
0