لیز نخوردن شال، روسری و چادر

458 viewsعمومیپوشش حجاب چادر روسری شال

لیز نخوردن شال، روسری و چادر

برای لیز نخوردن شال، روسری و چادر از روی سر چه باید کرد؟

حانیه Answered question 10 فروردین 1401
0

برای خانم های باحجاب مهم است که روسری و شال، خیلی زیبا و منظم روی سر آن‌ها قرار بگیرد.

یکی از دغدغه‌های خانم‌های با حجاب این است که چه کنند تا روسری از روی سرشان سُر نخورد؟ برای خانم‌هایی که از پوشش حجاب استفاده می‌کنند مهم است که روسری خیلی زیبا و منظم روی سر آن‌ها قرار بگیرد و یا به اصطلاح، به درستی و آراسته روی سر آن‌ها بنشیند، و مادامی که روسری به سر دارند احساس راحتی کنند و مجبور نباشند مدام آن را مرتب نمایند. این نکته در بین خانم‌های چادری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در ادامه این مطلب با مهم‌ترین ترفند‌های لیز نخوردن روسری، شال و چادر آشنا می‌شوید.

AndroidOnlineNewsImage - لیز نخوردن شال، روسری و چادر

جنس روسری را دریابید؛ نخی‌ها بهتراند

اگر برای استفاده روزمره، شال و روسری تهیه می کنید، پیشنهاد اصلی خرید جنس نخی آن است. از ویژگی‌های مهم روسری و شال نخی خنک بودن و لیز نخوردن آن روی سر است. اما ممکن است شما بخواهید در یک دورهمی یا مهمانی از روسری‌های حریر و ساتن استفاده کنید. این روسری‌ها دارای جلوه‌ی زیبایی هستند که طرفداران زیادی دارد، اما معمولا خانم‌ها از سر خوردن آن‌ها گلایه مندند.اما آن هم راه چاره دارد که تکنیک‌هایی که در ادامه می‌آید به شما کمک خواهند کرد تا روسری مرتب تری روی سر داشته باشید.

مو‌های خود را زیر روسری جمع کنید

اگر مو‌های بلندی دارید هرگز نباید آن را نبسته زیر روسری رها کنید! و یا اینکه موهایتان را شل ببندید. شما می‌توانید مو‌های خود را با کش جمع کنید و پشت سرتان محکم کنید. این نکته ساده می‌تواند در مرتب ماندن روسری شما کمک کننده باشد.

AndroidOnlineNewsImage - لیز نخوردن شال، روسری و چادر

هدبند و کلاه حجاب نخی؛ یک ترفند مخفی!

معمولا خانم‌های با حجاب در کشورهای مختلف از روش‌های مخصوصی برای بستن روسری دارند، اما یکی از رایج‌ترین روش‌های بستن روسری در بین آنان استفاده از هدبند و کلاه حجاب نخی است که روسری از هرجنسی که باشد را محکم روی سر نگه می‌دارد.

اکسسوری‌های شال و روسری را فراموش نکنید

برای اینکه شال و روسری را روی سرتان مرتب نگه دارید، حتما از اکسسوری‌ها استفاده کنید. این وسیله‌ها علاوه بر زیبایی می‌تواند در مرتب نشان دادن پوشش شما کمک کند.

گیره و سوزن‌ها

آزاد گذاشتن روسری و شال باعث لیز خوردن آن می‌شود، پس اگر می‌خواهید روسری و شال شما تکان نخورد می‌توانید از گیره‌های مخصوص روسری استفاده کنید. حتی اگر می خواهید روسری را زیر چانه گره بزنید، آن را با یک گیره محکم کنید و بعد گره بزنید تا مرتب تر روی سرتان قرار بگیرد.
اگر دوست ندارید گیره و کلیپس شما نمایان باشد، می‌توانید آن را با سوزن‌های مخصوصی که در بازار است ثابت کنید. توجه داشته باشید که استفاده از هد بند در زیر روسری، ترفند استفاده بهتر از سوزن هاست.

AndroidOnlineNewsImage - لیز نخوردن شال، روسری و چادر

طلق مخصوص روسری

اگر از آن دسته از خانم‌ها هستید که صاف و گرد بودن جلوی روسری تان مهم است، می‌توانید از طلق‌های موجود در بازار استفاده کنید. جالب اینکه این طلق‌ها را میتوانید در خانه با ابعاد دلخواهتان هم درست کنید.
هنگام خریدن طلق‌ها دقت کنید که لایه پوششی داشته باشد تا علاوه بر لیز نخوردن آن، از زیر روسری هم برق زدگی نداشته باشد. و انتخاب سفید و مشکی بودن آن بستگی به رنگ روسری شما دارد.

ترفند مخصوص خانم‌های چادری

اگر از پوشش چادر استفاده می‌کنید، بهتر است علاوه بر اینکه بهتر است نکات ذکر شده در بالا را رعایت کنید، باید در انتخاب چادر هم دقت کافی داشته باشید.

جنس چادر

چادر‌هایی که در بازار هستند انواع مختلفی دارند، چادر‌های براق که بیشتر از جنس حریر و کن کن هستند، جلوه زیباتری دارند، اما بیشتر لیز می‌خورند، چادر‌های جنس کرپ، ایستایی بیشتری روی سر دارند.

کش چادر

اگر می‌خواهید چادر شما محکم روی سرتان بایستد، حتما به آن کش بدوزید. کش را میتوانید هم به مدل ساده چادر و هم به مدل‌های آستین دار آن بدوزید. شاید شما بگویید دوخت کش، ممکن است باعث آسیب به پارچه چادر بشود، اما برای آن هم ترفندی وجود دارد و آن این است که کش را روی دکمه بدوزید (به ترتیب کش، چادر و دکمه را روی هم بدوزید) تا خیالتان از پارگی و آسیب چادر راحت باشد.

انتخاب مدل چادر بر اساس کاربرد آن

اکنون تعداد مدل‌های چادر بسیار زیاد شده است. تولید کنندگان چادر سعی می‌کنند برای هر فعالیت خانم‌ها مدل خاصی را طراحی کنند. مثلا اگر شما یک مادر هستید و بچه خردسال دارید، پیشنهاد می شود از مدل چادر‌های آستین دار که جلوی آن با زیپ بسته می‌شوند، استفاده کنید تا کودکتان را به راحتی در آغوش بگیرید و خیالتان از سر خوردن چادر و مرتب بودن آن راحت باشد.

سخن پایانی

یکی از سنت‌های پیامبربزرگ اسلام (ص) که تاثیر فراوانی در آراستگی ظاهر دارد نگاه کردن در آینه است و ایشان قبل از خروج از منزل در آینه نگاه می‌کردند و خود را می‌آراست و اگر آینه وجود نداشت در آب نگاه می‌کردند.
شیک پوشی حتما به معنای خرید لباس‌های گران و هزینه‌های آنچنانی نیست. ما در هر پوششی که هستیم چه در خانه و چه در خارج از منزل و در جامعه، با رعایت برخی نکات ریز می‌توانیم مرتب و آراسته به نظر بیاییم.
در این مقاله نکات و ترفندهای کم هزینه‌ای که می‌تواند مرتب بودن شال و روسری و چادر را روی سر بانوان محجبه تضمین کند ذکر شد. شما به عنوان یک خانم چه پیشنهادات دیگری برای لیز نخوردن شال و روسری و چادر روی سر دارید؟ در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: مجله خبری تابناک جوان

حانیه Edited answer 10 فروردین 1401
0