شربت سکنجبین

شربت سکنجبین

طرز تهیه شربت سکنجبین رو آموزش بدید؟

فرناز حسینی Answered question 25 فروردین 1401
0

آموزش شربت سکنجبين قاتل عطش

   چي لازم داريم:

آب – ۲ ليوان
نعناع –  ۵۰ گرم
شکر – ۵۰۰ گرم
سرکه سفيد – ۵۰ گرم

چطور تهيه کنيم:

1- براي تهيه شربت سکنجبين سنتي ابتدا نعناع ها را بشوييد و در آبکشي قرار دهيد تا آب اضافه آن ها خارج شود.
2- داخل قابلمه اي آب بريزيد و روي حرارت قرار دهيد و شکر را کم کم به آب اضافه کنيد و با قاشق هم  بزنيد تا سريع تر در آب حل شودو  نعناع‌ها را با نخ به هم وصل کنيد (تا هنگام خارج کردن از شربت راحت تر باشد) و در آب و شکر قرار  دهيد تا عصاره آن کاملا خارج شود. صبر کنيد تا شربت قوام يابد و با نعناع طعم دار شود.

3- اگر از بوي نعناع يا طعم آن خوشتان نمي آيد مي توانيد آن را با سبزي معطر جايگزين کنيد..
4- در تهيه شربت سکنجبين سنتي به جاي شکر از عسل استفاده   مي کنند.شما هم  اگر تمايل داشتيد مي توانيد به جاي شکر از ۵۰۰ گرم عسل استفاده کنيد.

5- زماني‌که شربت غليظ شد کمي از شربت را  امتحان کنيد تا مطمئن شويد که خوب قوام گرفته است.  براي اين کار مي توانيد کمي از شربت را با قاشق برداريد و صبر کنيد کمي که خنک شد قاشق را کج کنيد تا شربت بريزد اگر شربت به سختي از داخل قاشق خارج شد يعني غلظت آن مناسب است و سرکه را به آن اضافه و صبر کنيد  تا شربت چند جوش بزند و بعد از روي حرارت برداريد و اجازه دهيد تا شربت خنک شود.

6- سپس شربت سکنجبين آماده شده و خنک را از صافي  رد کنيد تا کاملا صاف شود و بعد در شيشه مدنظر  بريزيد  و در يخچال نگهداري کنيد و هر زمان که خواستيد استفاده کنيد يک قاشق غذاخوري در ليوان بريزيد و با آب سرد مخلوط کنيد.

فرناز حسینی Answered question 25 فروردین 1401
0