خورشت گوجه سبز

خورشت گوجه سبز

دستور پخت خورشت گوجه سبز را توضیح دهید؟

فرناز حسینی Answered question 12 اردیبهشت 1401
0

حالا که فصل گوجه سبز است، چه بهتر که تنوعي در برنامه غذايي خود ايجاد کنيد و براي وعده شام يا سحري خورش گوجه سبز بپزيد. بهتر است از گوجه سبزهاي درجه دو که ريزتر يا لک‌دار هستند و قيمت ارزان تري دارند براي خورش استفاده کنيد.

چي لازم دارم: گوجه سبز ‏ ۲۰‏ تا ۲۵ عدد

گوشت خورشتی ۳۰۰ گرم

جعفري تازه ۳۰۰‎ ‎گرم

نعنا خشک معطر ۲‎ ‎قاشق غذاخوري

پياز متوسط ۳‎ ‎عدد

شکر و روغن به ميزان کافي

نمک، فلفل، زردچوبه به ميزان کافي

چطور بپزم: يک پياز را خرد کرده و در روغن تفت دهيد. وقتي پياز سبک و طلايي شد، گوشت و فلفل و زردچوبه را به آن بيفزاييد و اجازه دهيد گوشت با دو ليوان آب بپزد. در ظرف ديگري، پياز باقي مانده را به صورت نگيني خرد کرده و با مقداري روغن تفت دهيد تا نرم و شفاف شوند. سپس مقداري زردچوبه به آن اضافه کنيد و بعد جعفري خرد شده را به پياز اضافه کنيد و تفت دهيد تا سرخ شود. سپس قابلمه را از روي حرارت برداريد و کنار بگذاريد. نعنا را بيفزاييد و وقتي گوشت نيم پز شد، اين ترکيب را به گوشت اضافه کنيد تا با هم بپزند و خورش جا بيفتد.

گوجه سبز‌ها را بشوييد. وقتي پخت خورش کامل شد به همراه شکر به قابلمه اضافه کنيد‎.‎‏ حدود ۱۵ دقيقه صبر کنيد تا گوجه سبزها نرم شده و خورش روغن بيندازد.

نکته: در صورت تمايل کمي آبليمو به اين خورش بيفزاييد.‏ اگر خورش را ترش مي‌پسنديد شکر را از دستور حذف کنيد.‏ اين خورش را مي‌توانيد به جاي گوشت، با مرغ بپزيد. اگر خيلي زود گوجه سبز‌ها را به خورش اضافه کنيد در پايان پخت حالت خود را از دست مي‌دهند و له مي‌شوند. بنابراين فقط در نيم ساعت پاياني خورش آنها را اضافه کنيد.‏

فرناز حسینی Edited answer 12 اردیبهشت 1401
0

حالا که فصل گوجه‌سبز است، بهترين فرصت است تا خورشت آن را درست کنيم و از طعم‌اش لذت ببريم.

مواد لازم براي تهيه خورشت گوجه سبز:

  • گوجه سبز: ۵۰۰ گرم
  • گوشت: ۳۰۰ گرم
  • نعناع سرخ شده: ۱ پيمانه
  • جعفري سرخ شده: ۱ پيمانه
  • نمک و زردچوبه: به مقدار لازم
  • فلفل: به مقدار لازم
  • پياز داغ: ۳ قاشق غذا خوري
  • زعفران دم کرده: به مقدار لازم

طرز تهيه و دستور پخت خورشت گوجه سبز:

۱. گوشت را خرد کنيد و با  فلفل و زردچوبه بپزيد. بعد از اينکه گوشت پخت به آن گوجه سبز، نمک، نعناع و جعفري اضافه کنيد تا خورشت جا بيفتد.

۲. در پايان پخت، زعفران  و پياز داغ را به آن اضافه کنيد و بعد از چند جوش ريز از روي حرارت برداريد و در کنار برنج سفيد سرو کنيد.

۳. به جاي گوشت مي‌توانيد در اين خورشت از مرغ هم استفاده کنيد.

میترا جوانمرد Answered question 12 اردیبهشت 1401
0