اتو کشیدن اصولی

486 viewsعمومیاتو اتوکشی ترفند

اتو کشیدن اصولی

برای اتو کشیدن اصولی چه کارهایی رو باید انجام داد؟

میترا جوانمرد Answered question 24 اردیبهشت 1401
0

بسياري از خانم‌هايي که لباس‌هاي خود و اعضاي خانواده را اتو مي‌کنند، نمي‌دانند با کوچک‌ترين اشتباهي، ممکن است به لباس آسيب برسانند يا بافت لباس را براي هميشه از بين ببرند چرا که ممکن است لباس اتو کشيده براي دقايقي صاف و مرتب باشد اما پس از مدتي چروک مي‌شود و ظاهرش تغيير مي‌کند.  قبل از اتو کشيدن لباس کارهايي را مي توان انجام داد تا زمان اتو کشيدن کمتر اذيت شويم.

آويزان کردن لباس روي طناب| براي اين‌که کمتر به اتو کشيدن احتياج داشته باشيد، مي‌توانيد از چوب لباسي استفاده کنيد. چوب لباسي را داخل لباس قرار دهيد، به همان صورتي که مي‌خواهيد لباس را داخل کمد قراردهيد، بعد چوب لباسي را به طناب آويزان کنيد. با اين روش هم حجم کمتري گرفته مي‌شود و هم کمتر چروک مي‌شود.
لوله کردن لباس‌ها| کافي است لباس‌ها را به جاي تا کردن، رول کنيد و در کشو بچينيد؛ علاوه بر اين‌که لباس‌ها چروک نمي‌شوند، فضاي بيشتري داخل کشو براي لباس‌هاي ديگر در اختيار خواهيد داشت. در اين صورت اگر بخواهيد لباس را اتو بکشيد خيلي راحت‌تر اين کار انجام مي‌شود.

AndroidOnlineNewsImage - اتو کشیدن اصولی

   کارهاي لازم هنگام اتو کشيدن

1- استفاده از فويل آلومينيومي| براي اين‌که زمان اتو کشيدن به نصف کاهش يابد، زير روکش ميز اتو را با فويل آلومينيومي بپوشانيد. فويل باعث مي‌شود که علاوه بر اتو، ميز اتو هم گرم باشد. به اين ترتيب مي‌توانيد همزمان هر دو روي لباس‌ها را اتو کنيد.
2- از لباس‌هاي نازک‌تر شروع کنيد| از لباس‌هايي شروع کنيد که نياز به دماي کمتري براي اتو کشيدن دارند و کم کم به سمت لباس‌هايي برويد که نيازمند گرماي بيشتري هستند. به اين ترتيب، ديگر نيازي نيست منتظر بمانيد تا اتو داغ يا خنک شود تا با خيال راحت به اتوکشي بپردازيد.

3- به جهت اتو کشيدن لباس توجه کنيد| لباس را به صورت مستقيم و بدون زاويه اتو نکشيد. بهترين حالت آن است که اتو را به صورت چرخشي و دوراني روي لباس بکشيد چرا که اين کار باعث تغيير سايز لباس نمي‌شود.

4- از اتو محافظت کنيد| در استفاده از اتو بايد دقت و از آن محافظت کنيد. پس از استفاده از اتو، آب داخل مخزن را خالي کنيد چرا که ممکن است آب رسوب کند و به مخزن آسيب برساند. در نتيجه لباس کثيف اتو مي‌شود. هر چند وقت يک بار، مخزن اتو را با سرکه بشوييد تا مخزن آب تميز شود. علاوه بر اين پس از استفاده از اتو، صفحه فلزي را با دستمال تميز پاک کنيد تا لکه‌اي روي لباس ايجاد نکند.

میترا جوانمرد Answered question 24 اردیبهشت 1401
0