سن مناسب عینک آفتابی در کودکان

سن مناسب عینک آفتابی در کودکان

سن مناسب استفاده از عینک آفتابی برای کودکان چه زمانی است؟

حانیه Answered question 10 خرداد 1401
0

کم‌کم که هوا گرم و آفتابی می شود، خیلی از ما به فکر این می افتیم که از خود و فرزندانمان در برابر اشعه خورشید محافظت کنیم. همانطور که زدنِ ضدآفتاب در برابر خورشید اهمیت دارد، استفاده از کلاه و عینک آفتابی هم مهم است.
فواید عینک آفتابی را خیلی از شما می‌دانید؛ عینک باعث می‌ شود که چشمانتان در برابر اشعه فرابنفش خورشید آسیب نبیند و همچنین از میگرن و مشکلات بینایی در طولانی مدت جلوگیری کرده و خطر سرطان پوست را کاهش می‌ دهد و فواید ضد پیری هم دارد. تصور نکنید که فرزند کوچکتان نیاز به عینک آفتابی ندارد؛ او هم مانند شما باید در برابر نور آفتاب از چشمانش محافظت کند.

چه زمانی باید برای کودک عینک آفتابی خریداری کنیم؟

شاید تعجب کنید اما هیچ زمانی برای خریدن عینک آفتابی زود محسوب نمی شود؛ یعنی بهتر است که از همان دوران نوزادی این کار را انجام دهید تا از چشمان کودک تان در برابر اشعه فرابنفش خورشید محافظت شود.

اهمیت و فواید استفاده از عینک آفتابی برای کودکان

فواید عینک آفتابی برای کودک یا نوزاد شامل موارد زیر است:

محافظت از چشم در برابر ضعف بینایی

بینایی از همان دوران کودکی تقویت یا تضعیف می شود. زمانی که شما از عینک آفتابی برای کودک تان استفاده کنید، خطر ابتلا به مشکلات بینایی هم کم خواهد شد.

چشمان کودک خیلی حساس است

عینک آفتابی برای نوزادان و کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا چشمان او مخصوصاً در سن پایین خیلی حساس است و باید از آن مراقبت کرد.

پوست کودک خیلی ظریف است

نه تنها چشم کودک نسبت به چشم افراد بزرگسال حساسیت بیشتری دارد، بلکه پوست آن ها نیز خیلی ظریف و حساس تر از ما است؛ بنابراین عینک آفتابی کمک می‌ کند تا خطرات اشعه فرابنفش کمتر به پوست برسد.

AndroidOnlineNewsImage - سن مناسب عینک آفتابی در کودکان

ایجاد یک عادت سالم در زندگی
یکی دیگر از فواید استفاده از عینک آفتابی برای کودک یا نوزاد این است که شما یک عادت سالم را به او یاد می دهید.

نکاتی در مورد خرید عینک آفتابی مناسب برای کودک

زمانی که می‌ خواهید برای کودک تان عینک مناسبی خریداری کنید، حتما نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

محافظت از چشم در برابر اشعه فرابنفش یا عینک uv

از آنجایی که چشم کودکان حساس تر است؛ بنابراین بسیار مهم است که عینک یو وی دار برای کودکتان خریداری کنید. فریم عینک کودک باید 100 درصد در برابر اشعه فرابنفش از چشم محافظت کند.

بهترین لنز

برخلاف باور عموم؛ رنگ لنز خیلی اهمیت ندارد. اگر عینک به خوبی از چشم در برابر اشعه فرابنفش محافظت کند، یعنی همه چیز خوب پیش رفته است. لنز های پولاریزه معمولاً فایده بیشتری دارند.

کیفیت و تناسب

بسیار مهم است عینکی که برای کودکتان خریداری می کنید، گشاد یا خیلی تنگ نباشد و از روی چشمانش پایین نیفتد؛ از طرفی خیلی کوچک یا خیلی بزرگ نباشد و کاملا متناسب روی صورتش قرار بگیرد.

زیبایی ظاهری

هر چه قدر عینکی که انتخاب می کنید، کودکانه تر و شکل کارتونی داشته باشد و در کنارش باکیفیت هم باشد، کودک بیشتر جذب آن خواهد شد و به راحتی استفاده خواهد کرد.

حانیه Answered question 10 خرداد 1401
0