طرز تهیه کاکای موز

طرز تهیه کاکای موز

لطفاً دستور تهیه کاکای موز ساده به روش شمالی توضیح بدید؟

فرناز حسینی Answered question 23 خرداد 1401
0

کاکای موز یکی از انواع دسرهای ساده و خوشمزه است که معمولا به همراه شیر یا شیر کاکائو سرو می شود.

مواد لازم کاکای موز

آرد گندم۲ پیمانه
شکر½ پیمانه
ماست۵ قاشق غذاخوری
شیر۱ پیمانه سرخالی
بکینگ پودر۱ قاشق چایخوری
تخم مرغ۳ عدد
نمک۱ پنس
گلاب۳ قاشق غذاخوری
وانیل⅛ قاشق چایخوری
پوره موز۱٫۵ پیمانه
روغن مایع به مقدار کافی

طرز تهیه کاکای موز 

مرحله اول
برای تهیه کاکای موز خوشمزه در ابتدای کار تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس با همزن دستی هم می زنیم تا ذرات شکر کاملا حل شود. در ادامه ماست و گلاب را به کاسه می افزاییم.
مرحله دوم
حالا مجددا مخلوط تخم مرغ را هم می زنیم تا کاملا یکدست شود، سپس پوره موز را به کاسه می افزاییم و در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه آرد را به همراه بکینگ پودر و نمک درون الک ریخته و الک می کنیم.
مرحله سوم
در ادامه شیر را به همراه مواد خشک یکی در میان به تدریج به کاسه اضافه کرده و هم می زنیم تا مایه کاکا کاملا یکدست شود. حالا یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار داده و مقداری روغن مایع به تابه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم
حالا اجازه می دهیم روغن به خوبی گرم شود، سپس ۱ ملاقه از مایه کاکای موز برداشته و درون تابه می ریزیم. در ادامه اجازه می دهیم یک طرف کاکا کاملا سرخ شده، سپس بر می گردانیم تا طرف دیگرش نیز سرخ شود.
مرحله پنجم
در ادامه به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مایه کاکا تمام شود، سپس از تابه خارج کرده و اجازه می دهیم کاملا خنک شوند. حالا کاکا ها را درون ظرف مودر نظرمان قرار می دهیم و با پودر نارگیل تزیین می کنیم.
مرحله ششم
در صورت تمایل می توانید مقداری مغز گردو را به صورت نگینی ریز خرد کنید، سپس درون مایه کاکا ریخته و هم بزنید تا درون مایه پخش شود. در نهایت کاکای موز را به همراه شیر یا شیر کاکائو سرو می کنیم. نوش جان.

فرناز حسینی Answered question 23 خرداد 1401
0