درمان خشکی و ترک کف پا

درمان خشکی و ترک کف پا

چگونه خشکی و ترک کف پا را درمان کنیم؟

فرناز حسینی Answered question 12 شهریور 1401
0

رفع ترک هاي کف پا با کمک گرفتن از چه روش هاي درماني ميسر خواهد بود پيشنهادات طب سنتي در اين زمينه چيست با برخي از اين توصيه هاي ساده آشنا شويد.

کساني که دچار خشکي در ناحيه پا هستند مي توانند با ماليدن روغن هاي گياهي مانند روغن زيتون، روغن نارگيل ، روغن بادام، روغن کنجد و تمامي روغن هاي گياهي هيدروژنه ، ترک پاي خود را به سرعت بهبود بدهند.

از آنجايي که قلب دوم انسان پاي اوست، توجه به سلامت پا ها مهم و قابل اهميت است.ترک پاشنه پا در اثر بي توجهي به آن ايجاد مي شود .

حفظ رطوبت پا ها در درمان ترک پاشنه پا مفيد است.استفاده از روغن هاي طبيعي، عسل ،ليمو ترش، وازلين، مخلوط گليسيرين و گلاب،موم پارافين روش هاي موثر درمان ترک پاشنه پا هستند.

بي توجهي به سلامت پا ، اين عضو حياتي بدن را دچار ترک در ناحيه ي پاشنه ي پا مي کند. مي دانيم که قلب دوم انسان ، پا است. لذا بايد در صورت بروز ترک پاشنه پا که در آن سطح خارجي پوست پاشنه ي پا شکافته مي شود، درمان ترک پاشنه پا را جدي بگيريم.

ترک پاشنه پا علت هاي مختلفي دارد؛عدم رطوبت کافي در پاشنه ي پاها، به علت نبود غدد چربي در پوست پا، در آن ها ترک ايجاد مي شود، پوشيدن کفش ها و صندل هاي نا مناسب که پشت آن ها باز است، فعاليت بيش از در پا ها، ايستادن هاي طولاني بر روي پاها ، کمبود ويتامين هاي مورد نياز بدن،خشکي بيش از حد هواي محل زندگي.

براي درمان ترک پا با اثرگذاري سريع بدون مراجعه به پزشک مي توانيد از روش هاي خانگي بهره برد و از حاد شدن اين مشکل در پاها جلوگيري کرد.

– استفاده از روغن هاي گياهي و نباتي: کساني که دچار خشکي در ناحيه پا هستند مي توانند با ماليدن روغن هاي گياهي مانند روغن زيتون، روغن نارگيل ، روغن بادام، روغن کنجد و تمامي روغن هاي گياهي هيدروژنه ، ترک پاي خود را به سرعت بهبود بدهند.

– استفاده از موم پارافين: در صورتي که ترک پاها وضعيت خيلي وخيمي دارند که درد و خون مردگي در آن ايجاد شده است، مي توان موم پارافين را براي درمان ترک پاشنه پا استفاده کرد.

– استفاده از آب ليمو ترش: ليمو ترش بخاطر داشتن خاصيت اسيدي، مي تواند براي درمان ترک پاشنه پا سودمند باشد.

– ماليدن وازلين: با ماليدن وازلين به پاشنه و اطراف پاها و پوشيدن جوراب نخي، رطوبت کافي براي بهبود قسمت هاي ترک خورده، مي رسد.

– استفاده از عسل: عسل با خاصيت ضد باکترايي و مرطوب کنندگي براي درمان و بهبودي ترک هاي پا بسيار مفيد است.

– استفاده از مخلوط گليسيرين و گلاب: براي اينکه رطوبت پاها را هنگام بيرون رفتن و زماني که کفش به پا داريم حفظ کنيم، بهتر است قبل از رفتن به بيرون پاهاي خود را با مخلوط مساوي گليسيرين و گلاب بماليد.تا ساعتها رطوبت پاها تامين است. براي جلوگيري از ايجاد ترک در پاشنه پا، و رعايت بهداشت پا، زمانيکه که به منزل برمي گرديد، پاهاي خود را با آب ولرم بصورت کامل بشوييد و با حوله خشک کنيد. جوراب هاي خود را نيز بعد از رسيدن به منزل بشوييد و همينطور از کفش هاي مناسب استفاده کنيد.

فرناز حسینی Answered question 12 شهریور 1401
0
You are viewing 1 out of 2 answers, click here to view all answers.